Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Tisíce fanúšikov žiadalo jeho hlavu: Prokuratúra spustila vyšetrovanie prezidenta zväzu

SOFIA - Generálny prokurátor Bulharska Borislav Sarafov začal v piatok vyšetrovanie Bulharského futbalového zväzu (BFS) so zameraním na jeho prezidenta Borislava Mihajlova.
Prezident Bulharského futbalového zväzu Borislav Mihajlov.
Prezident Bulharského futbalového zväzu Borislav Mihajlov. Zdroj: TASR/AP - Valentina Petrova
Zdieľajte:

Tamojší fanúšikovia dávajú Mihajlovovi za vinu nepriaznivé výsledky bulharskej reprezentácie a v uplynulých týždňoch pravidelne požadovali jeho rezignáciu.

Kniha Kylian Mbappé vydavatelstvo Motýľ.

V hlavnom meste Sofia vo štvrtok protestovali tisíce priaznivcov v reakcii na to, že BFS podporil, aby sa kvalifikačný zápas ME 2024 proti Maďarsku (2:2) odohral pred prázdnym hľadiskom. Organizátori sa takto snažili zamedziť protestu proti BFS, no nevyhli sa mu. Pri demonštrácii, ktorá napokon vyústila do násilia, utrpeli zranenia desiatky fanúšikov a policajtov, pripomína agentúra AP. Tamojšia polícia zadržala takmer 40 ľudí.

Prečítajte si aj

Futbalisti Poľska (biele dresy) a Českej republiky (červené dresy) počas kvalifikačného zápasu E-skupiny.VIDEO Česi pochovali nádeje Poľska na EURO: Toto je jeden z našich hlavných problémov!

Prokuratúra zareagovala aj na správy bulharských médií, podľa ktorých v BFS došlo k viacerým porušeniam zákona či potenciálnym kriminálnym aktivitám vrátane sprenevery verejných financií či účasti na podvodoch so stávkovaním. Predmetom vyšetrovania má byť aj prípravný zápas Bulharska s Estónskom z roku 2011. Všetky štyri góly padli z pokutových kopov a stretnutie bolo spájané zo singapurským zločineckým syndikátom, ktorý ovplyvňoval výsledky zápasov po celom svete.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články