Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Maradona vyzval pápeža Františka

Legendárny argentínsky futbalista Diego Maradona vyzval súčasnú hlavu katolíckej cirkvi pápeža Františka, aby zaviedol reformy, ktorými by Vatikán získal opäť stratenú dôveru veriacich.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

"Pre mňa je celý Vatikán založený na klamstve, keďže namiesto dávania, ľuďom iba berie. Politika všetkých doterajších pápežov sa niesla v tomto duchu a nechcem, aby bol pápež František ďalším v poradí," povedal Maradona pre argentínsku televíziu. Reuters uvádza aj ďalšie jeho výroky: "Vatikánu neverím. Verím však Pápežovi Františkovi, pretože vytvára pozitívne zmeny a prejavuje ľudskosť, ktorú by som chcel vidieť aj v kostoloch."

Svojmu krajanovi Maradona napísal list, v ktorom uvádza. "Pápež František, hovorím k tebe. Chcel by som sa s tebou stretnúť a porozprávať sa o veciach, ktoré musíš urobiť pre tento svet."

Snahou pápeža je dostať kostoly bližšie k chudobným. Hlava cirkvi všetkým svojim kňazom odkázala, nech sú pokorní, aby šli veriacim príkladom a zriekli sa svojich luxusných služobných apartmánov. František sa vzdal svojej pápežskej limuzíny a po Ríme cestuje Fordom Focus.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články