Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Bude Slovensko hľadať nového trénera? Calzonu spájajú s odchodom do európskeho veľkoklubu

BRATISLAVA - Príde Slovensko o trénera Calzonu? Talian je spájaný s odchodom do európskeho veľkoklubu.
Tréner Francesco Calzona.
Zdroj: TASR - Pavol Zachar
Zdieľajte:

SSC Neapol sa chystá odvolať trénera Rudiho Garciu, informoval o tom na sociálnej sieti X renomovaný taliansky novinár Fabrizio Romano, ktorý je skvele informovaný. Horúcim adeptom je podľa neho Igor Tudor. No talianske médiá riešia aj iné meno - Taliana Francesca Calzonu, ktorý siaha so slovenskou reprezentáciou po postupe na EURO 2024 do Nemecka.

Slovákom na istotu postupu na európsky šampionát stačí získať už len jeden bod. Calzona má platnú zmluvu do konca kalendárneho roka 2023, ale v prípade postupu na EURO sa kontrakt automaticky predlžuje až do skončenia turnaja.

Taliansky expert Maurizio Pistocchi v Rádiu Punto Nuovo označil Calzonu ako najvhodnejšieho adepta na nového trénera Neapola. "Bol som jedným z prvých, ktorých Garcia už od leta nepresvedčil. Bol som si istý, že Spallettiho dielo bude zachované a na začiatku skryje akékoľvek technické nedostatky tohto Francúza," hovoril.

Prečítajte si aj

Stanislav Lobotka v drese Neapola.Búrka v Neapole, Lobotka bude mať nového trénera!

"Teraz sa však Garciovo dobrodružstvo končí, no skutočný problém je v tom, ako ho nahradiť. Ktokoľvek prevezme vedenie, zdedí jednu z najťažších situácií, aké si možno predstaviť. Teraz si majiteľ De Laurentiis nemôže dovoliť nové chyby: musí si vybrať koherentného trénera s charakteristikou kádra a jeho spôsobom práce," varuje Pistocchi.

Kniha Kylian Mbappé vydavatelstvo Motýľ.

"Najať kouča, ktorý sa nesústreďuje na prednosti svojich zverencov, by bola ďalšia fatálna chyba. A potreboval by sa niekto, kto je už zvyknutý preberať mužstvo počas sezóny. Je Igor Tudor ten správny muž? Pre mňa nie, hrá silový a nie kvalitný futbal," zmietol zo stola možnosť, ktorú zmieňoval Fabrizio Romano.

"Išiel by som do iného trénera, ktorý by skutočne pokračoval v Spallettiho futbale. Mená, ktoré by som riešil? Francesco Calzona, Sarriho bývalý zástupca a Spallettiho bývalý pomocník," má o ideálnej voľbe pre Neapol jasno taliansky expert.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články