window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO Obrovská tragédia ranila futbalový svet: Osemnásobný reprezentant zomieral priamo na ihrisku

TIRANA - Ghanský futbalista Raphael Dwamena v sobotu zomrel vo veku 28 rokov po tom, ako skolaboval počas zápasu albánskej najvyššej súťaže medzi KF Egnatia a Partizani.
Sviečka (Ilustračné foto).
Zdroj: Freepik.com/wirestock
Zdieľajte:

Osemnásobného reprezentanta Ghany sa snažili lekári priamo na ihrisku resuscitovať, no počas prevozu do nemocnice svoj boj o život prehral.

Dwamena padol na trávnik v 24. minúte a na ihrisko okamžite vyštartovali záchranári, ktorí začali s oživovaním. Následne ho naložili do sanitky, v ktorej dostal ďalší infarkt a zomrel. Prerušený duel sa nedohral, stav bol v tom čase 1:1. Informoval portál CNN.

Kniha Kylian Mbappé vydavatelstvo Motýľ.

Prečítajte si aj

Hráči Arsenalu Londýn sa radujú po góle.Arsenal chce získať hviezdneho útočníka z talianskej Serie A

Trpel srdcovou arytmiou

Ghančan trpel srdcovou arytmiou a od roku 2020 mal voperovaný defibrilátor. V októbri 2021 skolaboval počas stretnutia Rakúskeho pohára, no zotavil sa a vrátil sa do hry aj napriek odporúčaniam ukončiť hráčsku kariéru.

"V tejto ťažkej chvíli sme v myšlienka s jeho rodinou. Celým srdcom reprezentoval Ghanu a navždy nám bude chýbať pre svoju oddanosť. Odpočívaj v pokoj, Raphael," uviedla vo vyhlásení Ghanská futbalová asociácia (GFA).

Dwamena prišiel do KF Egnatia v januári tohto roka, počas svojej kariéry hral aj za Red Bull Salzburg, Liefering, Austriu Lustenau, FC Zürich, Levante, Zaragozu, či Vejle.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články