window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Tvrdá rana pre Trnavu: Spartak opäť raz bude pykať za svojich fanúšikov!

BRATISLAVA - Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu sa na svojom zasadnutí zaoberala incidentmi, ku ktorým prišlo minulú nedeľu počas stretnutia Niké ligy medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava (1:2).
Vpravo hráč Spartaka Sebastián Kóša a hráč Slovana Aleksandar Čavrič bojujú o loptu.
Vpravo hráč Spartaka Sebastián Kóša a hráč Slovana Aleksandar Čavrič bojujú o loptu. Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj
Zdieľajte:

Po dôslednom vyhodnotení zadokumentovaných porušení Disciplinárneho poriadku uložila Trnave finančnú pokutu vo výške 6000 eur a podmienečne jej uzatvorila štadión na jeden zápas. V nasledujúcom domácim derby so Slovanom bude zákaz vstupu do niektorých sektorov štadióna.

"Disciplinárna komisia kontinuálne deklaruje a svojimi rozhodnutiam potvrdzuje, že razí nulovú toleranciu voči nenávistným prejavom s extrémistickým (v tomto prípade antisemitským) charakterom. Tento prístup k problematike netolerantných, nenávistných a extrémistických prejavov na futbalových zápasoch DK SFZ opakovane publikovala aj vo svojich komuniké. Napriek tomu sa počas stretnutia priaznivci domáceho klubu dopustili opakovaného skandovania nenávistných protižidovských prejavov namierených nielen voči klubu ŠK Slovan Bratislava, ale v jednom prípade aj voči jeho konkrétnemu hráčovi. Aj vzhľadom k opakovaným recidívam takýchto netolerovateľných prejavov DK SFZ považuje za adekvátne a potrebné, aby v nasledujúcom vzájomnom stretnutí bol sektor domácich ´ultras´, v ktorom sa tieto nežiadúce prejavy vyskytujú, zatvorený," uvádza sa v úradnej správe zverejnenej na oficiálnej webovej stránke SFZ.

Prečítajte si aj

Vladimír Weiss na lavičke Slovana počas derby s Trnavou.VIDEO Weiss po víťaznom derby vyzdvihol hviezdu Slovana: Vyčnieva o triedu nad všetkými!

Podľa DK boli predpisy SFZ výrazne porušené aj v dôsledku použitia pyrotechniky vo veľkom rozsahu. "Tá bola navyše použitá spôsobom reálne ohrozujúcim život a zdravie nielen fanúšikov, ale aj hráčov, na základe čoho muselo byť stretnutie dvakrát prerušené. DK SFZ pri vyhodnocovaní závažnosti týchto previnení vychádzala aj zo správ hasičského zboru či záchrannej služby, pričom v dôsledku použitia pyrotechniky došlo k zdokumentovaným zraneniam priaznivcov v sektore domácich. Je potrebné tiež zdôrazniť, že práve včasný zásah príslušníkov hasičského zboru pri požiari v domácom sektore na začiatku stretnutia zabránil oveľa závažnejším následkom, ktoré v zaplnenom sektore mohli nastať."

Pokutu vo výške 1000 eur dostal aj ŠK Slovan Bratislava za hrubé nešportové správanie jeho fanúšikov v inkriminovanom derby na pôde Spartaka - vulgárne pokriky, hrubé urážky súpera, prejavy hanobiace príslušnosť k národnosti a zapálenie šálu súpera v sektore hostí.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články