Juve dnes s remízou, Neapol podľahol AC Milánu

Sumár dnešných zápasov talianskej Serie A.

Futbalisti SSC Neapol prehrali v nedeľňajšom šlágri 15. kola talianskej Serie A na ihrisku milánskeho AC 0:2. Skóre súboja na San Sire otvoril už v 6. minúte francúzsky krídelník Jeremy Menez, v 52. minúte zvýšil náskok "rossoneri" Giacomo Bonaventura.

AC sa vďaka triumfu dostalo na 6. miesto tabuľky práve pred siedmy Neapol. Oba tímy majú na konte 24 bodov, ale Milánčania lepšie skóre. V drese SSC naskočil až do druhého polčasu súboja slovenský stredopoliar Marek Hamšík, keď v 61. minúte nahradil na ihrisku Jorginha.

Juventus Turín popoludní iba remizoval so Sampdoriou Janov 1:1. Hostia tak ukončili 25-zápasovú víťaznú sériu "starej dámy" na domácom štadióne v rámci najvyššej talianskej súťaže.

Zaváhanie úradujúceho majstra využil druhý tím tabuľky AS Rím, ktorý vyhral na ihrisku oslabeného FC Janov 1:0 a náskok "Juve" znížil na jediný bod.

sumár - 15. kolo:

AC Miláno - SSC Neapol 2:0 (1:0)

Góly: 6. Menez, 52. Bonaventura

/M. Hamšík (Neapol) nastúpil v 61. minúte/

Juventus Turín - Sampdoria Janov 1:1 (1:0)

Góly: 12. Evra - 51. Gabbiadini

FC Janov - AS Rím 0:1 (0:1)

Gól: 40. Nainggolan, ČK: 29. Perin (Janov)

Parma - Cagliari 0:0

Udinese Calcio - Hellas Verona 1:2 (1:1)

Góly: 31. Di Natale - 45.+1 Toni, 46. Christodoulopoulos

Cesena - AC Fiorentina 1:4 (0:1)

Góly: 60. Savič (vl.) - 44. Valero, 47. Savič, 79. Rodriguez, 90.+3 El Hamdaoui, ČK: 77. Volta (Cesena)