PSG prvýkrát prehralo, zaváhal aj líder

PSG padlo prvýkrát v sezóne.
Zdroj: TASR-ilustračná

Futbalisti úradujúceho francúzskeho majstra Paríža St. Germain v nedeľňajšom zápase 18. kola Ligue 1 prekvapujúco nestačili na EA Guingamp, ktorému podľahli 0:1. Rozhodujúci moment stretnutia prišiel v 11. minúte, keď sa strelecky presadil Jeremy Pied.

Zverenci trénera Laurenta Blanca utrpeli prvú prehru v tejto sezóne najvyššej francúzskej súťaže a v tabuľke im tak naďalej patrí druhá priečka. Na Olympique Marseille strácajú jeden bod, líder tabuľky mal však k dobru večerný duel v Monacu. PSG má za sebou neúspešný týždeň, v stredu prehral na pôde FC Barcelona 1:3 a do osemfinále Ligy majstrov postúpil z menej výhodného druhého miesta.

Toulouse hralo už od 1. minúty bez vylúčeného Spana, no Baša z jedenástky neposlal Lille do vedenia. Podarilo sa to až Sidibemu o päť minút neskôr. V 50. minúte zvýšil vedenie OSC Mendes, konečný rezultát stanovil Roux. Lille zdolalo Toulouse poľahky 3:0.

Vo večernom šlágri padol aj vedúci tím tabuľky Marseille, ktorý prehral v Monacu 1:0.