Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO Chvíle hrôzy na ihrisku: Futbalový zápas sa zmenil na boj o život!

AMSTERDAM - Sobotný duel holandskej ligy medzi futbalistami RKC Waalwijk a Ajaxu Amsterdam nedohrali.
Zdroj: 5398
Zdieľajte:

Niekoľko minút pred koncom duelu sa domáci brankár Etienne Vaessen dostal do kolízie s protihráčom, upadol do bezvedomia a priamo na ihrisku ho museli oživovať. Zápas už potom po dohode hráčov s rozhodcami nepokračoval.

Nešťastný moment sa stal v 84. minúte, keď favorizovaný Ajax viedol 3:2. Útočník hostí Brian Brobbey v snahe dobehnúť loptu zasiahol brankára, ktorý zostal nevládne ležať na trávniku. Okamžite k nemu pribehli lekári oboch tímov, podľa holandských médií museli použiť aj defibrilátor. Zákrok trval niekoľko minút.

Prečítajte si aj

Jose Mourinho na tréningu AS Rím pred finále EL.VIDEO Koniec Mourinha na lavičke AS Rím? Najprv odchod tragédiou a teraz sa zdá, že problémom som ja!

"Keď ho odnášali z ihriska, už bol pri vedomí, ale otrasený a ani nevedel, kde je," uviedol športový riaditeľ domácich Frank van Mosselveld o Vaessenovi pre televíznu stanicu NOS s tým, že hráči domácich neboli po hrozivom momente v stave pokračovať v zápase. "Zhodli sa, že nie sú schopní ďalej hrať," dodal Van Mosselveld.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články