Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Veľká tragédia kúsok od slovenských hraníc. Najlepší strelec skolaboval počas zápasu, boj o život prehral

BUDAPEŠŤ - Obrovská tragédia len kúsok od našich hraníc, zomrel najlepší kanonier súťaže.
Sviečka (Ilustračné foto).
Zdroj: Freepik.com/wirestock
Zdieľajte:

Maďarsko zasiahla tragická správa. Niekoľko dní po kolapse počas zápasu zomrel vo veku 36 rokov Zsolt Zsolnay z tímu Tokod SE z jednej zo súťaží Komárňansko-ostrihomskej župy.

Zsolnayovi prišlo nevoľno počas stretnutia proti tímu Tatabányai Vasas. Na problémy sa sťažoval počas polčasovej prestávky. Pre podozrenie na infarkt k nemu privolali záchranku, informuje portál index.hu.

Prečítajte si aj

Schytala to aj Ukrajina: UEFA opäť rozdávala pokuty a tresty!

Jeho stav sa prudko zhoršoval, stratil vedomie a museli privolať vrtuľník, ktorý pristál priamo na ihrisku. Zsolnaya museli oživovať, nasledoval urgentný prevoz do nemocnice. Žiaľ, tam svoj najťažší životný zápas po niekoľkých dňoch prehral.

"Odteraz bude strieľať góly na nebeských ihriskách. Rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť a súcitíme s ňou v týchto ťažkých časoch," uviedol Tokod SE v oficiálnom oznámení na facebooku.

Vedenie klubu z obce nachádzajúcej sa len 16 kilometrov od Štúrova v reakcii na túto tragickú udalosť zrušilo všetky víkendové stretnutia seniorských aj mládežníckych tímov. Ostatné súboje v súťaži sa začnú minútou ticha.

Zsolnay bol vychýrený kanonier, skóroval aj v zápase, počas ktorého napokon skolaboval. V tejto sezóne mal na konte tri góly v troch zápasoch. Bol najlepším strelcom súťaže vo vlaňajšom ročníku, nastrieľal 32 gólov v 22 zápasoch.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: index.hu

Diskusia

Podobné články