Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Dovedie ich na domácich ME k titulu? Nemecko má nového reprezentačného kormidelníka

MNÍCHOV - Julian Nagelsmann sa stal novým trénerom nemeckej futbalovej reprezentácie.
Nemeckí futbalisti reagujú na striedačke po zápase základnej E-skupiny Kostarika - Nemecko.
Zdroj: TASR/AP - Martin Meissner
Zdieľajte:

Tridsaťšesťročný kormidelník nahradil Hansiho Flicka, ktorý skončil na lavičke po prehre v prípravnom zápase s Japonskom (1:4). Informovala AFP.

Nemeckí reprezentanti pod vedením Flicka nepostúpili na MS 2022 v Katare zo základnej skupiny. Národný tím odvtedy prehral už štyri zo siedmich prípravných zápasov. Flick sa stal úplne prvým odvolaným trénerom nemeckej reprezentácie od vytvorenia funkcie v roku 1926. V poslednom prípravnom zápase proti Francúzsku (2:1) už viedol tím dočasný kouč Rudi Völler.

Prečítajte si aj

Lionel Messi v drese PSG.Messi sa so spoluhráčmi v PSG nemaznal: Takto vraj urazil jedného z nich

Nagelsmann povedie Nemecko na budúcoročných ME, ktoré sa uskutočnia práve v krajine štvornásobných majstrov sveta. V prípade neúspechu s ním môže Nemecký futbalový zväz (DFB) ukončiť spoluprácu.

Nagelsmann naposledy viedol Bayern, ktorý ho odvolal z funkcie v marci po neuspokojivých výsledkoch. V lete bol kandidát na trénera vo viacerých kluboch. Najviac ho spájali s anglickými tímami FC Chelsea a Tottenham Hotspur. "Viesť národný tím na ME, ktoré sa konajú v našej krajine, je niečo mimoriadne. Veľmi sa na túto výzvu teším a som plný očakávania," uviedol Nagelsmann.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články