Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Tréner Weiss prezradil, kedy Čavrič opustí Slovan

BRATISLAVA - Tréner Weiss potvrdil, že Čavrič opustí Slovan. Povedal aj kedy
Slovensko vyhralo na pôde Luxemburska.
Zdroj: FOTO TASR - Jaroslav Novák
Zdieľajte:

Slovan Bratislava dnes vstupuje do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy. Predstaví sa na Tehelnom poli proti klubu z Faerských ostrovov KÍ Klaksvík. Tréner Vladimír Weiss st. na tlačovej konferencii pred stretnutím prezradil, že odchod útočníka Aleksandra Čavriča je stále aktuálny.

"To, čo sme mu sľúbili, že mu umožníme iný angažmán v zime, to sa pravdepodobne stane. Pokiaľ bude o neho pretrvávať záujem. Z tohto pohľadu máme čistý stôl,“ cituje trénera Weissa šport.sk. Podľa jeho slov to vyzerá tak, že Čavriča bude mať k dispozícii len do konca jesennej časti.

Prečítajte si aj

VIDEO Weiss sa pred vstupom Slovana do skupinovej fázy EKL vyjadril aj k fanúšikom: Majú právo na kritiku, ale...

Čavrič zažiaril v uplynulej sezóne, keď strelil vo všetkých súťažiach 24 gólov. Bol o neho veľký záujem v zahraničí a bol na dosah prestupu do ruského tímu Rubin Kazaň. Tréner Weiss prezradil, že srbský futbalista dokonca už absolvoval aj zdravotnú prehliadku. Napokon ale pomohol belasým v kvalifikácii pohárovej Európy aj v jesennej časti.

Čavričova forma v aktuálnej sezóne ale ani zďaleka nepripomína tú z uplynulej sezóny. V jedenástich zápasoch sa gólovo dokázal presadiť len raz. Evidentne mu neprospeli turbulencie okolo jeho (ne)odchodu z Bratislavy. "Mal hlavu trošku takú, že odchádza, neodchádza. Toto sme si upresnili. Verím, že bude mať opäť radosť z futbalu," reagoval Weiss st.

V prípade zimného odchodu Čavriča tak zostanú Slovanu len dvaja útočníci - Strelec a Abubakari. Strelec sa vrátil na Slovensko po pôsobení v Taliansku, kde sa mu príliš nedarilo. So štyrmi gólmi vo 8 zápasoch je najlepším strelcom belasých v tejto sezóne a tréner Weiss naznačil záujem klubu o jeho zotrvanie a trvalý prestup budúce leto.

"Dva roky nehrával pravidelne, to je cítiť. Ale trénuje dobre a verím, že bude gólový. Že ukáže ten svoj potenciál, pre ktorý sme ho brali naspäť a pre ktorý ho budeme môcť v lete vykúpiť."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: šport.sk

Diskusia

Podobné články