Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Hľadanie útočníka pokračuje: Škrtel by siahol po siedmom najlepšom strelcovi histórie Slovenska

BRATISLAVA - Hľadanie útočníka stále pokračuje. Škrtel by "vytiahol" siedmeho najlepšieho strelca v histórii slovenskej reprezentácie.
Slovensko vyhralo na pôde Luxemburska.
Zdroj: FOTO TASR - Jaroslav Novák
Zdieľajte:

Slovenská futbalová reprezentácia má výborne rozohratú kvalifikáciu o postup na budúcoročné EURO. Po šiestich kolách z desiatich zverenci trénera Francesca Calzonu figurujú na 2. postupovej pozícii. Ich najväčším konkurentom v boji o miestenku na EURO je prekvapujúco Luxembursko. To je na tretej pozícii, na Slovákov stráca 3 body. Oba tímy sa stretnú na pôde Luxemburska a bude to mimoriadne dôležitý zápas z hľadiska postupovej matematiky.

Slovensko predvádza kvalitné výkony. Ale topánka tlačí v ofenzíve. Strelilo len osem gólov v šiestich zápasoch. Viac ich má na konte aj predposledný Island (10) a líder z Portugalska má trojnásobne potentnejší útok (strelil 24 gólov).

Škrtel by oslovil Nemca s ponukou na návrat do repre

Róbert Polievka, Róbert Boženík, David Strelec, Ladislav Almási, Ľubomír Tupta či Adam Zreľák. Slovensko skúša v útoku rozličné varianty, ale stále nie a nie nájsť to pravé orechové.

"Či je to Boženík, alebo Polievka, chcenie v zápasoch proti Portugalsku a Lichtenštajnsku bolo obrovské. Nabehajú obrovské kvantum a potom im možno chýbajú sily v koncovke. Je to o tom, aby na sebe stále pracovali. Môže prísť jeden zlomový zápas a začne im to padať. V kluboch sa im darí, treba to preniesť do reprezentácie,“ hovoril bývalý reprezentačný obranca Ján Ďurica v štúdiu televízie Sport 1.

Jeho bývalý partner z defenzívy slovenského národného tímu Martin Škrtel ukázal na siedmeho najlepšieho strelca v histórii reprezentácie. "Adam Nemec ukončil reprezentačnú kariéru, ale v Rumunsku strieľa góly. Neviem, či reprezentácia je pre neho už uzavretá kapitola. Tomáš Hubočan sa tiež vrátil po konci. Ja by som to skúsil."

Prečítajte si aj

Sokoli proti trpaslíkovi, s ktorým sa ale poriadne zapotili: Keď uhrá Luxembursko viac bodov, môžeme im len zagratulovať

Adam Nemec zažil slávnu éru v najcennejšom drese pod vedením trénera Jána Kozáka st. Ten skvele využíval robustnú postavu Nemca a výborne mu takticky pomohol. Nemec má na konte trinásť presných zásahov v 43 reprezentačných dueloch.

38-ročný útočník aktuálne pôsobí v rumunskom tíme Voluntari. V tejto sezóne strelil dva góly a pridal štyri asistencie vo 8 zápasoch. Napriek pribúdajúcim rokom má skvelú formu. V minulosti ho však na návrat do reprezentácie presviedčal tréner Štefan Tarkovič, Nemec odmietol.

Zdieľajte:
Zdroje informácií: Sport 1, futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články