Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Ďalšia nová tvár na Zemplíne: Michalovce v závere letného prestupového obdobia ulovili ďalšiu posilu

MICHALOVCE - Po útočníkovi Ginovi van Kesselovi získali futbalisti MFK Zemplín Michalovce v závere letného prestupového obdobia ďalšiu posilu.
Tréner MFK Zemplín Michalovce Marek Petruš.
Tréner MFK Zemplín Michalovce Marek Petruš. Zdroj: TASR - Roman Hanc
Zdieľajte:

Do klubu sa po trištvrte roku vrátil český stopér Michal Jeřábek, ktorý si michalovský dres obliekal v jesennej časti minulej sezóny a následne zamieril do Zlína. S účastníkom Niké ligy sa dohodol na spolupráci do konca tohto kalendárneho roka.

"Potrebovali sme vystužiť naše zadné rady skúseným hráčom. Jeřábek takým jednoznačne je a navyše tunajšie prostredie, mesto a aj spoluhráčov dobre pozná, takže nebude potrebovať žiadny čas na aklimatizáciu. Hľadali sme stredného obrancu zo Slovenska alebo Česka, aby nebol problém s jazykovou bariérou. Som presvedčený, že Michal spevní našu defenzívu a bude rovnako platným hráčom ako v minulom roku,“ vyjadril sa pre klubový web tréner Marek Petruš.

Prečítajte si aj

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona.Calzona s ním proti Lichtenštajnsku počítal: Vážne zranenie vyradilo z hry slovenského reprezentanta!

Tridsaťročný Jeřábek pôsobil v mládežníckom veku v kluboch FK Řeporyje, Motorlet Praha a Dukla Praha. Neskôr hral za Teplice, Jablonec, kazašské Aktobe, Michalovce a naposledy za Zlín. V českej najvyššej súťaži má na konte 141 duelov, v ktorých zaznamenal 6 gólov.

"Všetko sa to udialo veľmi rýchlo. Keď sa mi Michalovčania ozvali, chvíľu som nad ich ponukou premýšľal, až som sa rozhodol znovu ísť do toho. Verím, že prinesiem do tímu potrebnú kvalitu a bude sa nám dariť hlavne ako mužstvu, lebo zatiaľ sa veľa bodov nezískalo a v tabuľke sme dole," uviedol Jeřábek, ktorý počas minulej sezóny nastúpil za MFK Zemplín v 17 zápasoch a strelil jeden gól.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články