window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Jasná červená, zúria fanúšikovia! Na incident s Ronaldom reagoval aj Dúbravka

BRATISLAVA - Mala to byť jasná červená, zúria fanúšikovia! Na incident s ex-spoluhráčom Ronaldom reagoval aj Dúbravka.
Cristiano Ronaldo v drese Portugalska.
Zdroj: TASR/AP - Brynjar Gunnarsson
Zdieľajte:

Slovenská futbalová reprezentácia podľahla v atraktívnom zápase na Tehelnom poli hviezdami nabitému Portugalsku tesne 0:1 po góle Bruna Fernandesa v závere prvého polčasu.

Fernandes prekonal svojho bývalého spoluhráča z Manchesteru United Martina Dúbravku. Šance ďalšieho ex-spoluhráča Cristiana Ronalda slovenský gólman úspešne pokryl. Najmä pokus z dobrej pozície v 76. minúte. Na prvý pohľad to vyzeralo, že loptu po pokuse najväčšej hviezdy súpera schoval do náručia úplne poľahky.

"Tak to určite nie. Bol celkom blízko, snažil som sa mu zmenšiť strelecký uhol. Som rád, že som chalanom v tej chvíli pomohol," reagoval Martin Dúbravka pre Športweb.

Medzi Cristianom Ronaldom a Dúbravkom sa v druhom polčase odohral incident, keď portugalský útočník vo vyloženej príležitosti netrafil dobre loptu, ale snažil sa ju doraziť za Dúbravku. Ten sa však odvážne vrhol vpred, pri lopte bol skôr a dostal nepríjemný zásah kopačkou. Ronaldo za svoj zákrok videl žltú kartu, rozhodca tak rozhodol aj po zhliadnutí záznamu inkriminovaného momentu na videu. Podľa mnohých fanúšikov však mal vidieť rovno červenú.

"Cristiano Ronaldo unikol červenej karte po zásahu do hlavy bývalého spoluhráča z Manchesteru United," znela jedna z reakcií na sociálnej sieti twitter. "Šťastný človek. Ronaldo nebol vylúčený po škaredom zákroku na slovenského brankára Martina Dúbravku. Aj tak však Portugalsku bude chýbať v ďalšom zápase," píše na twitteri oficiálny účet Sports Brief.

"Martin Dúbravka so štupľami v tvári od Ronalda. Pre mňa červená karta," komentoval futbalový expert Joe Buck. A reakcia "jasná červená" zaznieva v komentároch fanúšikov na sociálnych sieťach veľmi často.

Prečítajte si aj

Napriek prehre im skandovalo vypredané Tehelné pole: Aj tréner Portugalska venoval sokolom krásne slová!

Ako reagoval na spomínaný incident s Ronaldom samotný Dúbravka? "Trafil ma do ramena, do krku, do hrude, len som zavrel oči a modlil sa, aby ma netrafil aj do tváre. Keď som videl, ako idú proti mne jeho štuple, radšej som sa ani nepozeral," opisoval inkriminovaný moment Dúbravka.

"To sú situácie, keď brankár zavrie oči sa snaží sa strelu len zablokovať a on ako útočník musí ísť po takejto lopte. Nič mu nevyčítam, je to šport, je to futbal, takéto situácie k tomu patria," dodal s nadhľadom slovenský gólman.

Dúbravka prezradil aj reakciu Ronalda po tom, ako ho nepríjemne zasiahol kopačkou. "Samozrejme, uvedomil si, že ma trafil. Opýtal sa ma, či som v poriadku. Beriem to športovo," dodal.

Zdieľajte:
Zdroje informácií: futbalovysvet.sk, Športweb

Diskusia

Podobné články