window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Obrovské sklamanie pre fanúšikov: Juventus v pohárovej Európe neuvidia!

NYON - Európska futbalová únia (UEFA) podľa talianskych médií vylúči Juventus Turín z európskych pohárových súťaží v sezóne 2023/2024.
Futbalisti Juventusu Turín.
Zdroj: TASR/AP - Armando Franca
Zdieľajte:

Ako informoval denník Corriere dello Sport, rozhodnutie UEFA prišlo po dohode s talianskym klubom.

Siedmy tím uplynulého ročníka Serie A by tak mala nahradiť v predkole Európskej konferenčnej ligy (EKL) ôsma Fiorentina. Podľa médií sa Juventus touto dohodou vyhol vyššiemu trestu za finančné machinácie. V hre boli aj sankcie vo výške 20 miliónov eur.

Talianska futbalová federácia (FIGC) v máji rozhodla o odobratí desiatich bodov Juventusu Turín, ktorý tak klesol z 2. na 7. miesto tabuľky Serie A, zaručujúce účasť v EKL. Klub dostal trest za nezrovnalosti pri prestupoch a v účtovníctve.

Prečítajte si aj

VIDEO+FOTO Prestupom do PSG sa zapísal do histórie: Milan Šriniar spečatil ďalší životný prestup

FIGC v januári vyhovela žiadosti svojich prokurátorov a pôvodne odobrala Turínčanom 15 bodov. Finančný prokurátor uznal Juventus vinným z viacerých finančných priestupkov, ktoré klubu ušetrili zhruba 90 miliónov eur na platoch hráčov. Najvyšší taliansky športový súd však v apríli zrušil Juventusu trest a prípad poslal späť odvolaciemu orgánu FIGC. Na jar klubu hrozilo, že príde o ďalšie body, po dohode s FIGC však uhradil iba pokutu vo výške 718-tisíc eur.

UEFA medzitým viedla vlastné vyšetrovanie finančných machinácií v klube. Začiatkom sezóny udelila Turínčanom pokutu vo výške 3,5 milióna eur za porušenie finančnej fair play.

Rozhodnutie UEFA o neúčasti klubu v pohárovej Európe prišlo len niekoľko dní pred úvodnými zápasmi. Ak by sa Juventus proti verdiktu odvolal na Športový arbitrážny súd (CAS), prípad by to natiahlo a tím by mohol štartovať v EKL. Pokiaľ by však súd uznal oprávnenosť vylúčenia, trest by sa preniesol do ďalšieho ročníka súťaže.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články