V derby lepšia Barca, Messi pokoril hranicu 400 gólov v drese Blaugranas

Sumár dnešných výsledkov 14. kola španielskej Primer division.

Futbalisti FC Barcelona triumfovali v nedeľňajom dueli 14. kola Primera Division nad mestským rivalom Espanylom vysoko 5:1. Najvýraznejšie sa pod presvedčivý triumf podpísal fenomenálny argentínsky kanonier Lionel Messi, ktorý strelil hetrik a pokoril hranicu 400 gólov v drese "Barcy" vo všetkých súťažiach. Historicky najlepší strelec La Ligy ich má v súčasnosti na konte 402.

Divákov na Nou Campe zaskočil v 13. minúte Sergio Garcia, ktorý otvoril skóre. Domáci dokázali vyrovnať až v samom závere prvého polčasu zásluhou Messiho, ktorý ďalšími dvoma presnými zásahmi v 50. a 81. minúte skompletizoval hetrik. Víťazstvo "Barcy" v mestskom derby gólovo prikrášlili aj Gerard Pique a Pedro. Katalánskemu veľkoklobu patrí v tabuľke 2. priečka s dvojbodovou stratou na vedúci Real Madrid.

V úvodnom nedeľňajšom zápase zvíťazila FC Sevilla na ihrisku Raya Vallecano 1:0, keď o jediný gól zápasu sa postaral po nedorozumení obrany domácich a chybe brankára Cristiana Alvareza už v 8. minúte Carlos Bacca.

V ďalšom stretnutí Villarreal rozdrvil Real Sociedad 4:0, keď všetky štyri góly dali domáci v druhom polčase. Dvoma presnými zásahmi sa na výhre podieľal striedajúci Moises Gomez. San Sebastian zaznamenal prvú prehru pod vedením nového trénera Davida Moyesa.