Hamšíkov Neapol iba remizoval, Kucka sa teší z víťazstva nad AC Milánom

Sumár dnešných zápasov 14. kola talianskej Serie A.

Futbalisti SSC Neapol nebodovali naplno ani v 14. kole talianskej Serie A. V nedeľu zaznamenali v najvyššej domácej súťaži už tretí nerozhodný výsledok za sebou, keď remizovali s FC Empoli 2:2. V tabuľke im patrí 4. priečka s jedenásťbodovou stratou na lídra a majstra Juventus Turín. Slovenský reprezentant Marek Hamšík hral do 61. minúty, následne prenechal miesto na trávniku Gonzalovi Higuainovi.

Práve Hamšík mohol už v 2. minúte otvoriť skóre zápasu, s jeho strelou ľavačkou si však brankár Sepe poradil. Neapol veľa futbalovej krásy neukázal a v 19. minúte trestali hostia, keď sa z rýchlej kontry presadil Verdi. Hamšík sa dostal do tutovky aj druhýkrát po polhodine hry, ani tentoraz však strelou zvnútra pokutového územia Sepeho neprekvapil. V 53. minúte prišiel druhý gólový trest hostí, keď sa z rohu presadil Rugani. Po oživení hry striedajúcimi hráčmi znížili domáci v 67. minúte zásluhou presnej hlavičky Zapatu a o tri minúty neskôr zariadil deľbu bodov po Callejonovej prihrávke De Guzman.

Neapolčania uzavrú vo štvrtok svoje účinkovanie v I-skupine Európskej ligy UEFA 2014/2015 doma proti slovenskému šampiónovi Slovanu Bratislava (21.05 h). Keďže SSC má už istú účasť v jarnom šestnásťfinále a "belasí" obsadia s určitosťou poslednú štvrtú priečku v skupine, v dueli o nič dôležité nepôjde. V priamom súboji o druhú postupovú miestenku si to rozdajú vo Švajčiarsku domáci Young Boys Bern a Sparta Praha.

V ďalšom zápase sa darilo FC Janov s Jurajom Kuckom, domáci pokorili AC Miláno 1:0 gólom Lucu Antonelliho. Ten sa presadil v 32. minúte hlavičkou po rohovom kope. Kucka hral do 71. minúty. Janov v tabuľke poskočil na tretie miesto, o dva body pred štvrtý Neapol.

Serie A - 14. kolo:

SSC Neapol - FC Empoli 2:2 (0:1)

Góly: 67. Zapata, 72. De Guzman - 19. Verdi, 53. Rugani. Rozhodoval: Cervellera, ŽK: Maggio, Albiol - Laxalt, Rui, 35.000 divákov

Zostava SSC Neapol: Cabral - Maggio, Henrique, Albiol, Ghoulam - Lopez, Jorginho - Callejon, HAMŠÍK (61. Higuain), Mertens (70. De Guzman) - Zapata (83. Gargano)

FC Janov - AC Miláno 1:0 (1:0)

Gól: 32. Antonelli, 20.000 divákov.