Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO Napadli ho fanúšikovia aj Mourinho! Anglický rozhodca s rodinou po finále Európskej ligy zažíval peklo!

BUDAPEŠŤ - Futbalového rozhodcu Anthonyho Taylora a jeho rodinu museli na budapeštianskom letisku sprevádzať príslušníci ochrannej služby.
Jose Mourinho počas finálového súboja.
Jose Mourinho počas finálového súboja. Zdroj: TASR/AP - Darko Bandic
Zdieľajte:

Po finálovom dueli Európskej ligy ho priaznivci zdolaného AS Rím počastovali nadávkami a jeho smerom dokonca hodili stoličku.

Video zachytávajúce incident sa šíri internetom a pozornosť vzbudilo aj u Anglickej asociácie rozhodcov. "Sme zhrození z neopodstatneného a ohavného napádaním Anthonyho a jeho rodiny, keď boli na ceste domov po finále Európskej ligy. Anthonymu a jeho rodine budeme naďalej poskytovať plnú podporu," citovala oficiálne vyhlásenie asociácie agentúra AP. Európska futbalová únia (UEFA) stále čaká na rozhodcovskú správu zo zápasu.

Prečítajte si aj

Kevin Wimmer s hviezdou Tottenhamu Sonom.Prestup za 20 miliónov €, hrával za Tottenham: Prvá letná posila Slovana bude obrovská

Rím v stredu prehral so Sevillou 1:2 po jedenástkovom rozstrele a fanúšikovia AS z veľkej časti za to vinia práve Taylora. Tréner Jose Mourinho sa obul do hlavného rozhodcu na pozápasovej tlačovej konferencii a neskôr arbitrovi venoval sériu nadávok v garáži Puskás Arény.

Športový riaditeľ Ríma Tiago Pinto s Mourinhom súhlasí. "Ako Rím nechceme vzbudzovať pochybnosti o zásluhách Sevilly. Sme presvedčení, že proti nášmu súperovi sme odohrali skvelé finále a uctili sme si scénu, ktorú nám ponúkla UEFA tým najlepším spôsobom. Analyzovali sme tie najvýraznejšie incidenty aj tie zdanlivo menej evidentné a je jasné, že z disciplinárneho hľadiska nebolo rozhodovanie zápasu vyvážené," vyhlásil vo štvrtok.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články