Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO Napadli ho fanúšikovia aj Mourinho! Anglický rozhodca s rodinou po finále Európskej ligy zažíval peklo!

BUDAPEŠŤ - Futbalového rozhodcu Anthonyho Taylora a jeho rodinu museli na budapeštianskom letisku sprevádzať príslušníci ochrannej služby.
Jose Mourinho počas finálového súboja.
Jose Mourinho počas finálového súboja. Zdroj: TASR/AP - Darko Bandic
Zdieľajte:

Po finálovom dueli Európskej ligy ho priaznivci zdolaného AS Rím počastovali nadávkami a jeho smerom dokonca hodili stoličku.

Video zachytávajúce incident sa šíri internetom a pozornosť vzbudilo aj u Anglickej asociácie rozhodcov. "Sme zhrození z neopodstatneného a ohavného napádaním Anthonyho a jeho rodiny, keď boli na ceste domov po finále Európskej ligy. Anthonymu a jeho rodine budeme naďalej poskytovať plnú podporu," citovala oficiálne vyhlásenie asociácie agentúra AP. Európska futbalová únia (UEFA) stále čaká na rozhodcovskú správu zo zápasu.

Prečítajte si aj

Prestup za 20 miliónov €, hrával za Tottenham: Prvá letná posila Slovana bude obrovská

Rím v stredu prehral so Sevillou 1:2 po jedenástkovom rozstrele a fanúšikovia AS z veľkej časti za to vinia práve Taylora. Tréner Jose Mourinho sa obul do hlavného rozhodcu na pozápasovej tlačovej konferencii a neskôr arbitrovi venoval sériu nadávok v garáži Puskás Arény.

Športový riaditeľ Ríma Tiago Pinto s Mourinhom súhlasí. "Ako Rím nechceme vzbudzovať pochybnosti o zásluhách Sevilly. Sme presvedčení, že proti nášmu súperovi sme odohrali skvelé finále a uctili sme si scénu, ktorú nám ponúkla UEFA tým najlepším spôsobom. Analyzovali sme tie najvýraznejšie incidenty aj tie zdanlivo menej evidentné a je jasné, že z disciplinárneho hľadiska nebolo rozhodovanie zápasu vyvážené," vyhlásil vo štvrtok.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články