Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

V šlágri poškodil Slovan aj Dunajskú Stredu: Rozhodca Glova už spoznal svoj trest!

BRATISLAVA - Komisia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu (KR SFZ) potrestala na svojom zasadnutí arbitra Filipa Glovu pozastavením nominácie na šesť stretnutí. V tejto sezóne si už nezapíska, uviedol to predseda komisie Marián Ružbarský.
Zdroj: 45039
Zdieľajte:

Komisia dospela k záveru, že Glova sa v minulotýždňovom šlágri nadstavbovej časti Fortuna ligy DAC Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava (2:3) dopustil dvoch závažných chýb.

"Hodnotili sme jeho výkon a kontrolovali viaceré sporné verdikty. V 12. minúte nesprávne neuznal gól Slovana pre údajnú ruku Vernona De Marca, ktorá bola v prirodzenej polohe. V 60. minúte zasa neodpískal penaltu v prospech DAC po ruke Lucasa Lovata, ktorá bola v zakázanej polohe vzadu za telom. Rozhodca zlyhal na obe strany, preto sme mu pozastavili nomináciu na šesť zápasov," vysvetlil Ružbarský.

Prečítajte si aj

VIDEO Len tak to nenechajú: DAC po vypätom šlágri so Slovanom poslal SFZ otvorený list a žiada rezolútne riešenie!

KR SFZ postupovala pri vynesení verdiktu rovnako ako v marci v prípade rozhodcu Martina Dohála. Tomu pozastavili činnosť na šesť zápasov za chybný verdikt v nadstavenom čase druhého polčasu stretnutia 1. kola nadstavbovej časti skupiny o titul medzi Banskou Bystricou a Dunajskou Stredou (2:3). "Rozhodca Glova už v tejto sezóne nebude rozhodovať v zostávajúcich troch kolách Fortuna ligy, ani v barážových dueloch a zápasoch 2. ligy," dodal Ružbarský.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články