window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Nedávno priznal, že je gay: Český reprezentant si poriadne zavaril!

PRAHA - Vedenie futbalovej Sparty Praha zareagovalo na incident Jakuba Jankta a vyradilo ho z tímu.
Zdroj: 44404
Zdieľajte:

Reprezentačný stredopoliar sa počas cestnej kontroly odmietol podrobiť testu na drogy. Polícia zastavila Jankta na základe tipu iného vodiča, ktorý mal podozrenie, že auto pred ním riadi osoba pod vplyvom alkoholu.

Janktova dychová skúška bola negatívna, no test na drogy odmietol. Informoval o tom portál PrahaIN.cz. Web denníka Blesk neskôr zistil, že Jankto vôbec nemal sedieť za volantom, keďže má zadržaný vodičský preukaz. Sparta v reakcii uviedla, že Jankto sa nemôže súčastňovať na tréningovom procese, pretože nie je pripravený vykonávať svoje povinnosti. "Po vzájomnej dohode prišlo k rozhodnutiu, že sa Jakub Jankto nezapojí do spoločnej prípravy s A-mužstvom a bude riešiť svoju osobnú situáciu," uviedla Sparta vo svojom vyhlásení.

Polícia zastavila Jankta v utorok neďaleko tréningového centra Sparty na Strahove. "Okolo 12.00 h sme na číslo 158 prijali telefonát od vodiča, ktorý uviedol, že pred ním stojí vozidlo a má podozrenie, že vodič by mohol byť pod vplyvom alkoholu. Vozidlo sledovali a po tom, čo vodič vozidla zastavil na Vaníčkovej ulici, prišli tam policajti. Dychová skúška u vodiča bola negatívna. Následný test na drogy však vodič odmietol a odmietol aj lekárske vyšetrenie," uviedol pražský policajný hovorca Jan Rybanský.

Blesk zistil, že Jankto jazdil bez vodičského preukazu, za čo by mohol v krajnom prípade dostať až dvojročný trest odňatia slovody: "Vodič u seba nemal vodičský preukaz, pretože mu bol v minulosti zadržaný," potvrdil Rybanský.

Prečítajte si aj

VIDEO Som homosexuál a už sa ďalej nechcem skrývať! Český reprezentant ako prvý prelomil ľady

Hovorca Sparty Ondřej Kasík zdôraznil, že klub o incidente vie a oficiálne stanovisko by mal poskytnúť neskôr: "Hráči mal voľno, čo znamená, že Jakub mal program mimo tímu. Nemáme žiadnu tímovú aktivitu ani tréning. O tom, že sa táto vec stala, máme informácie. Nebudeme sa však k tomu zatiaľ vyjadrovať."

Jankto, ktorý je 45-násobný český reprezentant, prišiel do Sparty vlani v auguste na hosťovanie z Getafe. Dvadsaťsedemročný stredopoliar na jar nastupoval za pražský tím ako náhradník a v sobotňajšom derby nenastúpil proti svojmu bývalému klubu zo Slavie.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články