Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO Českom otriasa ďalší škandál: Majiteľ Sparty zašiel cez prestávku do kabíny rozhodcov!

PRAHA - Majiteľ futbalovej Sparty Daniel Křetínský sa postaral o ďalší škandál, ktorý zasiahol futbalové Česko.
Dávid Hancko a Lukáš Haraslín oslavujú gól Sparty Praha.
Zdroj: TASR/AP - Petr David Josek
Zdieľajte:

Křetínský podľa zápisu, ktorý koluje na sociálnych sieťach, zašiel cez prestávku nedeľného ligového zápasu medzi jeho tímom a Brnom za sprievodu hlavného usporiadateľa Romana Duška do kabíny rozhodcov, čím porušil disciplinárny poriadok Ligovej futbalovej asociácie. Z oficiálneho zápisu zo zápasu vyplýva, že Křetínsky žiadal o vysvetlenie dvoch herných situácií a to Řezníčkov uznaný gól a neuznaný gól Čvančaru.

Sparta od 17. minúty prehrávala 0:1 po góle svojho bývalého útočníka Jakuba Řezníčka. Situáciu ešte preskúmaval videorozhodca. Hlavný rozhodca Radina v pozápasovom rozhovore pre O2 TV povedal, že žiadny záber nepreukázal ofsajd, preto bol gól uznaný.

Letenskí následne gólmi v 20. a 24. minúte otočili skóre stretnutia vo svoj prospech. V 39. minúte nastala ďalšia sporná situácia. Tomáš Čvančara v sklze neusmernil nahrávku Jana Kuchtu do siete, po zmätkoch pri odkope síce lopta prešla bránkovú čiaru, Radina ale kvôli údajnej ruke domáceho útočníka gól neuznal. Situáciu ešte skúmalo video, pôvodný verdikt ale platil.

"Zahranie rukou bolo bezprostredne pred strelením gólu, preto podľa nášho názoru nemohlo byť na ihrisku uznané. Počkali sme, až bola lopta v bránke celým objemom. Potom sme rozhodli, ako sme rozhodli. Žiadny záber nepreukázal, že by to ruka nebola. Preto gól nemohol byť uznaný," vyhlásil Radina.

Prečítajte si aj

Horiaca sviečka - ilustračné foto.Futbalový Slovan v slzách: Belasého majstra ranila tragická správa

Majiteľ Sparty potom aj v sprievode hlavného usporiadateľa Duška zamieril priamo do rozhodcovskej kabíny. "Slušnou formou požiadal o vysvetlenie dvoch herných situácií a následne kabínu rozhodcov opustil," uviedol Radina v správe.

Podľa disciplinárneho poriadku LFA za to hrozí Křetínskemu zákaz činnosti až na tri mesiace alebo "výkon futbalovo prospešnej činnosti, poprípade aj peňažná pokuta až do výšky 50-tisíc českých korún".

Domáci štyri minúty po prestávke zvýšili na konečných 3:1. Aj gólom Tomáša Wiesnera sa kvôli možnému ofsajdu zaoberal videorozhodca. Podľa Radinu ale rovnako ako pri Řezníčkovom góle nešlo postavenie mimo hry preukázať, preto teda gól platil.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články