Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Nominácia Southgatea vyvolala vlnu pochybností: Ocitli sa v nej dve mená, ktoré majú na krku obvinenie

LONDÝN - Tréner anglickej futbalovej reprezentácie Gareth Southgate povolal na úvodné zápasy kvalifikácie ME 2024 proti Taliansku a Ukrajine aj útočníka Ivana Toneyho. Urobil tak napriek tomu, že ho Anglická futbalová asociácia (FA) obvinila zo stávkovania. Ak ho uznajú vinným, môže čeliť dlhotrvajúcemu zákazu činnosti.
Útočník Brentfordu Ivan Toney.
Zdroj: Instagram - Ivan Toney
Zdieľajte:

Southgate uviedol, že nie je dôvod na to, aby dvadsaťsedemročného útočníka vynechal, kým nebude v jeho prípade vynesený konečný rozsudok. "Fakt je, že Ivan je k dispozícii svojmu klubu. Zatiaľ neprebehlo žiadne súdne konanie, takže neviem, na základe čoho by sme ho nemali nominovať. Hrá naozaj dobre, páčil sa mi v zápase proti Arsenalu," uviedol Southgate na adresu tretieho najlepšieho strelca anglickej Premier League.

Ďalším kontroverzným menom v nominácii Albiónu je obranca Manchestru City Kyle Walker. Toho Southgate nominoval aj napriek tomu, že ho vyšetruje polícia za neslušné obnažovanie sa v bare. "Nemyslím si, že tieto rozhodnutia berieme na ľahkú váhu. Je to komplikovaná situácia. Dlho som sa s ním rozprával, fakt je, že v tejto chvíli je späť. Neexistujú presvedčivé dôkazy, aby sme ho v tejto fáze vynechali," povedal Southgate o Walkerovi.

V nominácii chýba zranený Raheem Sterling a rovnako aj pravý obranca Liverpoolu Trent Alexander-Arnold. Napriek slabšej zápasovej praxi na klubovej úrovni si miesta v nominácii udržali stopér Manchestru United Harry Maguire, stredopoliar Chelsea Mason Mount a Kalvin Phillips z Manchestru City.

Angličania začnú kvalifikačný cyklus 23. marca v Taliansku a o tri dni neskôr hostia Ukrajinu. "Máme v podstate pár tréningových dní na to, aby sme sa pripravili na náročný zápas v Neapole, ale myslím si, že hráči budú pripravení," dodal Southgate.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články