Vynaliezaví Rusi: FIFA a UEFA ich vylúčili, oni si už našli náhradu!

Podľa tadžického zväzu už Rusi, ktorí sú kvôli vojenskej invázii Ukrajiny vylúčení zo súťaží FIFA a UEFA, pozvánku na turnaj prijali a ruská strana informovala, že svoju účasť na podujatí zvažuje.
Ruská reprezentácia odohrala v uplynulom kalendárnom roku iba tri prípravné duely, kedy vyhrala s Kirgizskom 2:1 a uhrala bezgólové remízy s Tadžikistanom a Uzbekistanom. Ešte v marci má Rusko na programe prípravné zápasy s Iránom a Irakom.
Prečítajte si aj

Na premiérových majstrovstvách Strednej Ázie budú okrem hostiteľských krajín štartovať aj Tadžikistan, Turkménsko, Afganistan, Irán a dva ďalšie doteraz nepotvrdené tímy. Možná účasť Ruska oživila aj predchádzajúce špekulácie o presune ruského zväzu pod krídla ázijskej konfederácie, čomu navráva aj účasť prezidenta RFU Alexandra Ďukova na kongrese AFC.