VIDEO Arsenal predviedol obrat ako z ríše snov: Exportný gól 23-ročného útočníka v posledných sekundách

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v domácom dueli 26. kola anglickej Premier League nad Bournemouthom 3:2, hoci prehrávali 0:2.
Bukayo Saka a Mikel Arteta.
Zdroj: TASR/AP - Frank Augstein

O triumfe "kanonierov" rozhodol v 90+7. minúte Riss Nelson. Arsenal tak má na čele tabuľky stále päťbodový náskok pred druhým Manchestrom City.

Citizens zdolali Newcastle United 2:0. Za hostí bol na lavičke náhradníkov slovenský brankár Martin Dúbravka. V drese domácich sa gólovo presadili Phil Foden a Bernardo Silva. Pre Newcastle to bola iba druhá prehra na ihrisku súpera, United sú v tabuľke na 5. mieste so ziskom 41 bodov.

Hráči londýnskej Chelsea ukončili šesťzápasovú sériu bez víťazstva. O triumfe 1:0 nad Leedsom United rozhodol v 53. minúte Wesley Fofana. Wolverhampton Wanderers zvíťazil nad Tottenhamom Hotspur 1:0, Brighton si poradil s West Hamom United presvedčivo 4:0.