Bilbao vyhralo na ihrisku Getafe, Real si poradil s Malagou

Sumár dnešných výsledkov 13. kola španielskej Primera division.
Zdroj:

V sobotňajšom dueli 13. kola španielskej La Ligy si Athletic Bilbao odviezlo z ihriska Getafe výhru 2:1. Espanyol porazil doma Levante rovnakým rozdielom.

V ďalšom zápase zvíťazil favorizovaný Real Madrid nad Malagou rovnako 2:1. Skóre otvoril v 18. minúte Karim Benzema, ktorý bez problémov upratal loptu do siete po presnej prihrávke pred bránu od Cristiana Ronalda. V 83. minúte dostal do dvojgólového vedenia hostí Gareth Bale a aj pri jeho presnom zásahu asistoval Ronaldo. "Biely balet" však v závere prišiel o vylúčeného Isca, čo Malaga v nadstavenom čase využila a znížila na konečných 1:2 z jej pohľadu.

Real Madrid natiahol víťaznú sériu v lige na 10 zápasov a celkovo triumfoval už v 16 súťažných dueloch v rade, čím vytvoril nový klubový rekord. Ten predošlý s 15 víťazstvami sa datoval ešte do sezón 1960/1961 a 2011/2012. La Lige kraľuje s 33 bodmi.