Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Tvrdá rana pre Juventus: Taliansky gigant prišiel o kopu bodov a v tabuľke Serie A sa poriadne zosype!

TURÍN - Talianska futbalová federácia (FIGC) vyhovela žiadosti svojich prokurátorov a odobrala Juventusu 15 bodov pre podozrenie z finančných machinácií.
Bude Allegri novým trénerom Chelsea Londýn?.
Zdroj: TASR/AP - Manu Fernandez
Zdieľajte:

Klub účinkujúci v Serii A by tak mal klesnúť zo súčasnej tretej priečky tabuľky na jedenástu a definitívne stratiť šancu zabojovať o titul. Informovala AFP.

Prečítajte si aj

Dani Alves bude v FC Barcelona nosiť číslo osem.Žiadna kaucia! Bývalá hviezda Barcelony obvinená zo sexuálneho napadnutia zostáva vo väzbe

"Talianskemu gigantovi Juventusu odpočítali 15 bodov za to, že nafúkol hodnoty pri prestupoch hráčov a klamal finančným úradom v snahe ušetriť peniaze. Finančný prokurátor uznal Juventus vinným z viacerých finančných priestupkov, ktoré klubu ušetrili zhruba 90 miliónov eur na platoch hráčov," informovali talianske médiá.

Tresty aj pre Agnelliho a Nedvěda

Medzi potrestanými je aj už bývalý predseda Juventusu Andrea Agnelli, pre ktorého žiadala prokuratúra 16-mesačný zákaz činnosti. Napokon podľa informácie DPA vyviazol ešte s prísnejším - 24-mesačným trestom.

Bývalý viceprezident klubu Pavel Nedvěd má 8-mesačný zákaz pôsobenia vo futbale. Agnelli oficiálne skončil v turínskom klube tento týždeň, keď odstúpil ešte v novembri spolu so zvyškom predstavenstva.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články