Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Keď tím vedie „šialenec“

Fanúšikmi je prezývaný „El Loco“ čo vo voľnom preklade znamená šialenec alebo blázon. Svojim neortodoxným štýlom je známy po celom futbalovom svete. Athletic Bilbao doviedol takmer k víťazstvu v Európskej lige, teraz pôsobí na juhu Francúzska v Marseille. Reč je o Marcelovi Bielsovi.
Zdroj: twitter.com
Zdieľajte:

Aktívnemu futbalu sa venoval len tri roky, ktoré strávil v domovskej Argentíne. Ako tréner však dosiahol úctyhodných výsledkov a svetového ohlasu. Hneď na začiatku trénerskej kariéry dokázal doviesť „svoj“ Newell´s Old Boys k titulu pre víťaza argentínskej ligy. Nasledovali ďalšie pôsobiská, z ktorých je najvýznamnejšie to pri argentínskej reprezentácie, ktorú na olympijských hrách v Aténach doviedol k zlatým medailám. Najväčšieho úspechu však dosiahol v Baskicku. V roku 2011 prebral Athletic Bilbao. Mierne rozpaky po chladnejšom rozbehu vystriedala eufória z ťaženia v Európskej lige a španielskom pohári. V oboch skončil tesne pod vrcholom. Momentálne je vodcom prístavného tímu z Marseille. Aj na juhu Francúzska začal „chladne“ – remízou a prehrou v prvých dvoch zápasoch. Potom však nasledovala šnúra víťazstiev a stanovenie nového klubového rekordu. V súčasnosti vedie Marseille ligu a fanúšikovia dúfajú, že to Bielsa a spol. po štyroch rokoch opäť dotiahnu k titulu.

Systém 3-3-3-1 a chladiaci box

El Loco je preslávený svojim nezvyklým pojatím futbalu. Systém s troma obrancami, ktorý praktikuje aj v Marseille, však prináša svoje ovocie. Tím, ktorý sa v minulej sezóne trápil a nedokázal sa prebojovať ani do európskych pohárov, teraz vedie ligu. Zo všetkých posíl, ktoré cez leto na juh Francúzska prišli, je Bielsa tou najväčšou.

Od svojich protivníkov sa líši aj správaním počas zápasu. Pokiaľ by ste čakali sedenie na lavičke alebo prechádzanie sa vo vymedzenom priestore, ste na omyle. Väčšinu zápasu totiž Marcelo Bielsa trávi sedením na chladiacom boxe s kávou v ruke.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články