VIDEO Kruto na to doplatil: Neymar opäť ukázal svoju tienistú stránku!

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain po viac ako mesačnej prestávke úspešne vstúpili do najvyššej francúzskej súťaže. V stredajšom 16. kole doma zdolali predposledný tím tabuľky Racing Štrasburg 2:1.
Neymar a Marquinhos oslavujú gól PSG.
Neymar a Marquinhos oslavujú gól PSG. Zdroj: TASR/AP - Thibault Camus

Triumf PSG zariadil v šiestej minúte nadstaveného času Kylian Mbappé z pokutového kopu.

Domácim chýbal v zostave najlepší hráč uplynulých MS v Katare Lionel Messi, ktorý dostal od klubu voľno a vráti sa v januári.

Hlavnú úlohu v tomto stretnutí hrali Brazílčania Marquinhos a Neymar. Prvý z nich v 14. minúte otvoril skóre po hlavičke, centroval Neymar.

Podvodný prestup do Barcelony? Súd rozhodol o osude Neymara

Obranca PSG však po zmene strán tečoval prihrávku Adriena Thomassona do vlastnej siete.

Neymar skončil s červenou kartou

Neymar sa potom postaral o rozruch v 62. minúte, keď dostal dve žlté karty po sebe. Útočník domácich najskôr trafil súpera do tváre a následne nafilmoval pád v pokutovom území.

V oslabení však Parížania dokázali zlomiť húževnatého súpera, keď sa v závere zápasu dostal do úniku Mbappé a po faule na neho sa najlepší strelec MS 2022 z pokutového kopu nemýlil.