Porto hladko zvíťazilo, Rím prišiel o tri body v nadstavenom čase

Futbalisti AS Rím remizovali v utorňajšom zápase 5. kola E-skupiny Ligy majstrov 2014/2015 na ihrisku CSKA Moskva 1:1.

Skóre stretnutia otvoril v 43. minúte veterán v službách talianskeho tímu Francesco Totti, ktorý nádhernou strelou z priameho kopu spoza šestnástky nedal šancu brankárovi CSKA Igorovi Akinfejevovi. Moskovčania vrhli v závere všetky sily do útoku a v tretej minúte nadstaveného času Vasilij Berezuckij šťastnou strelou z diaľky zariadil deľbu bodov, ktorá ponecháva obom tímom šance na postup. CSKA a AS majú na konte zhodný počet 5 bodov, v prospech Rimanov hovorí lepšia bilancia zo vzájomných zápasov. V hre o osemfinále je stále aj dvojbodový Manchester City, ktorý však nesmie vo večernom súboji s Bayernom Mníchov prehrať.

V H-skupine nastúpilo FC Porto proti domácemu BATE Borisov už s istotou postupu, ktorú potvrdilo víťazstvom 3:0. Góly padali až po zmene strán, postupne sa presadili Hector Herrera, Jackson Martinez a Cristian Tello. Portugalčania so sebou do osemfinále "potiahli" druhý tím tabuľky Šachtar Doneck. Ukrajinský šampión má na konte 8 bodov a nemôže ho preskočiť BATE a ani Athletic Bilbao. Bieloruský tím a Bilbao sa pobijú o tretiu priečku zaručujúcu účasť v 16-finále Európskej ligy UEFA.

LM 2014/2015 - skupinová fáza:

E-skupina

CSKA Moskva - AS Rím 1:1 (0:1) Góly: 90.+3 Berezuckij - 43. Totti. Rozhodca: Brych (Nem.)

H-skupina

BATE Borisov - FC Porto 0:3 (0:0) Góly: 56. Herrera, 65. Martinez, 89. Tello. Rozhodca: Hategan (Rum.)