window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
Futbalový svet

VIDEO Pavel Hapal si našiel nové pôsobisko: Veľkoklub, ktorý má neskutočnú fanúšikovskú základňu

OSTRAVA - Pavel Hapal sa stal novým trénerom futbalistov Baníka Ostrava.
Zdroj: 32934
Zdieľajte:

Nahradil Vrbu

Bývalý kouč slovenskej reprezentácie nahradil vo funkcii Pavla Vrbu, ktorý sa po nevydarenom štarte do novej sezóny dohodol s vedením klubu na ukončení spolupráce.

Pre Hapala pôjde o prvý trénerský angažmán od októbra 2020, keď skončil pri kormidle slovenského národného tímu. Vedenie Slovenského futbalového zväzu ho odvolalo po domácej prehre 2:3 s Izraelom v Lige národov mesiac pred finále baráže o postup na EUR0 2020 na pôde Severného Írska. Hapalov nástupca Štefan Tarkovič postúpil s mužstvom na kontinentálny šampionát, kde však Slováci nepostúpili zo základnej skupiny.

Prečítajte si aj

Viedol Púchov, Žilinu aj našu reprezentáciu: Vrba vydržal na lavičke Ostravy iba päť mesiacov!

Baník figuruje v tabuľke českej ligy až na štrnástej priečke. V jedenástich zápasoch nazbieral rovnaký počet bodov. Na konte má iba dve víťazstvá, uplynulú nedeľu remizoval na ihrisku Liberca 0:0.

Oživiť mužstvo a získavať body

"Baník je v mojich očiach veľkoklub, ktorý má neskutočnú fanúšikovskú základňu. Už som tú krásnu atmosféru kedysi zažil ešte na starých Bazaloch. Naším krátkodobým cieľom je teraz oživiť mužstvo a získavať body, aby sa Baník dostal v tabuľke na vyššie poschodia," uviedol pre portál idnes.cz Hapal, ktorý sa dohodol na dvojročnej zmluve.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články