Neapol doma zaváhal, v milánskom derby sa body delili

V nedeľňajšom zápase 12. kola talianskej futbalovej Serie A SSC Neapol iba remizoval doma s Cagliari 3:3. Slovenský reprezentant a kapitán SSC Marek Hamšík odohral celý duel.

Domáci mali zápas dobre rozbehnutý, keď už po 30 minútach vyhrávali 2:0. Cagliari sa však rýchlo otriaslo a ešte pred polčasom znížilo a tesne po zmene strán vyrovnalo. V 62. minúte išiel opäť do vedenia Neapol zásluhou presnej hlavičky De Guzmana, náskok si ale ani tentokrát neudržal a o deľbe bodov rozhodol o päť minút svojím druhým gólom Farias. Neapol je v tabuľke s 22 bodmi na treťom mieste.

Súpera Slovana Bratislava v I-skupine Európskej lige UEFA 2014/2015 čaká už vo štvrtok o 19.00 h na Letnej zápas proti českému šampiónovi Sparte Praha.