Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Počet zranení v TOP 5 európskych ligách rapídne vzrástol: Medzinárodná hráčska asociácia volá po opatreniach!

BRATISLAVA - Počet zranení v piatich najprestížnejších futbalových európskych ligách vzrástol v sezóne 2021/22 o dvadsať percent.
Zranený Matteo Politano a hráč AC Miláno Fikayo Tomori.
Zranený Matteo Politano a hráč AC Miláno Fikayo Tomori. Zdroj: TASR/AP - Antonio Calanni
Zdieľajte:

Štúdie poisťovacích maklérov Howden zistili, že kluby zaplatili v predchádzajúcej sezóne za liečenie zranení rekordne vysokú cenu 575 miliónov eur. Informovala agentúra AFP.

Chcú zaviesť opatrenia

Medzinárodná hráčska asociácia FIFPro tvrdí, že treba zaviesť opatrenia na obmedzenie zaťaženia futbalistov. Po prvý raz v histórii sa európske súťaže prerušia v polovici sezóny pre MS v Katare, ktoré sa začínajú od 20. novembra. Európska futbalová únia (UEFA) však zvýšila počet súťažných zápasov pridaním Ligy národov do medzinárodného harmonogramu a od roku 2024 plánuje aj rozšíriť Ligu majstrov. Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) nasleduje tento krok, keď počet účastníkov na svetovom šampionáte rozšíri na 48 tímov.

Prečítajte si aj

Brankár Gianluigi Buffon.5 najlepších brankárov sveta súčasnosti podľa Buffona

Najvyššie náklady v Anglicku

Anglická Premier League mala najvyššie náklady na zranenia – približne 200 miliónov eur. Z klubov v Európe zaplatil najviac francúzsky šampión Paríž St. Germain a to 37 miliónov eur.

Trvalé prijatie piatich striedaní má znížiť zaťaženie hráčov. FIFPro však nalieha na FIFA, aby nariadila minimálne štyri týždne odpočinku mimo sezóny a prestávku v polovici súťaží pre každého hráča v dĺžke štrnástich dní.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články