VIDEO Maďari šokovali Nemecko a majú na dosah nečakaný postup, Anglicko s definitívou zostupu

BRATISLAVA - Futbalisti Talianska zvíťazili v piatkovom zápase 3. skupiny A-divízie Ligy národov nad Anglickom 1:0.
Zdroj: 43271

O prvenstvo v skupine a postup na Final Four zabojujú v pondelok proti Maďarom, ktorí triumfovali 1:0 na pôde Nemecka. Angličania zostúpili do B-divízie.

Maďari majú postup na dosah

Maďari vedú tabuľku o dva body pred Talianmi a v pondelok im na postup medzi elitnú štvoricu stačí v Budapešti aj remíza. Na pôde Nemecka začali v piatok odvážne a udávali tempo, čo v 17. minúte využil Ádám Szalai. Loptu za chrbát Marac-Andreho ter Stegena poslal po rohovom kope, ktorý rozohrával Dominik Szoboszlai. Útočník Bazileja efektne usmernil nízky center, lopta prelobovala domáceho brankára a skončila v sieti. Hostia sa dostali do prestávky k ďalším šanciam, no kontrolu začali preberať Nemci a po prestávke už svojho súpera takmer k ničomu nepustili. Ten však dokázal tesný náskok udržať a trénerovi Hansimu Flickovi uštedril prvú prehru na lavičke nemeckej reprezentácie.

Zostup Anglicka

Jediný gól rozhodol aj duel medzi Talianskom a Anglickom. Každý z tímov mal úplne inú motiváciu - domáci hrali o udržanie šancí na celkový triumf a ich súper sa snažil udržať nádej na udržanie v A-divízii. K väčšiemu rozruchu prišlo až v druhom dejstve, keď Nicollo Barella netrafil bránu vo veľkej príležitosti. Bol však v ofsajde. O vyše desať minút neskôr už nezaváhal Giacomo Raspadori, ktorý si podržal loptu na hranici šestnástky po centri Leonarda Bonucciho a následne rozvlnil sieť hostí prudkou strelou. Do konca duelu ešte pohrozil Harry Kane, ale viac príležitostí mali Taliani – najprv sa ocitol v úniku striedajúci Manolo Gabbiadini a o chvíľu tečovaná lopta opečiatkovala žrď.

V 3. skupine B-divízie rozhodla o svojom postupe Bosna a Hercegovina, ktorá zdolala Čiernu Horu 1:0 vďaka gólu Ermedina Demiroviča. Presadil sa v nadstavenom čase prvého polčasu, pričom predchádzajúci gól mu neuznal systém VAR pre ofsajd. Dve záverečné stretnutia rozhodnú o zostupe jedného z dvojice Fínsko a Rumunsko, ktorých duel skončil v piatok remízou 1:1 a delí ich jeden bod.

Postup si zaistilo i Gruzínsko – nad Macedónskom zvíťazilo 2:0. V 4. skupine C-divízie si hladko zabezpečili udržanie Bulhari, keď rozstrieľali Gibraltár 5:1 a poslali ho do play out. Hrať ho bude aj Estónsko, ktoré v dueli najnižšej divízie vyhralo nad Maltou 2:1. Hostia inkasovali prvý gól z pokutového kopu po vylúčení Jeana Borga a domácim zaistil triumf Henri Anier, keď skóroval v 86. minúte.

Potopilo ho kontroverzné VIDEO: Reprezentačná hviezda vyradená z kádra pre Ligu národov!

3. skupina

Bosna a Hercegovina - Čierna Hora 1:0 (1:0)

Bulharsko - Gibraltár 5:1 (2:1)
Góly: 23. Anton, 36. Despodov, 52. Kirilov, 55. Stefanov, 81. PEtkov - 26. Chipolina

Estónsko - Malta 2:1 (1:0)
Góly: 45.+6. Sappinen (z 11 m), 86. Anier - 51. Teuma (Z 11 m). ČK: 45.+4. Borg (Malta)