VIDEO Marek Hamšík ukázal, že parádne góly vie strieľať aj hlavou, Hancko skóroval pri kanonáde Feyenoordu

BRATISLAVA - Slovenskí futbalisti Marek Hamšík i Dávid Hancko sa vo štvrtkových dueloch 2. kola Európskej ligy strelecky presadili.
Zdroj: 43215

Hamšík vsietil úvodný gól tureckého majstra v 16. minúte. Tridsaťpäťročný stredopoliar sa presadil prvýkrát v sezóne i v kalendárnom roku 2022. Predtým rozvlnil sieť ešte v decembri 2021 v ligovom zápase s Demirsporom Adana. Proti srbskému tímu skóroval hlavičkou po centri Trezegueta.

Je späť: Kráľ strelcov z MS 2014 v Brazílii sa po roku vracia do Európy!

Egypťan následne sám pridal druhý zásah v 68. minúte. Trabzonspor získal v H-skupine prvé body. Belehradčania dokázali aj v oslabení znížiť, no Veljko Nikolič iba upravil skóre. Hamšík bol na ihrisku do 61. minúty.

Skóroval aj Hancko

Feyenoord sa rehabilitoval za prehru 2:4 v F-skupine na pôde Lazia Rím a rakúskemu mužstvu nedal šancu. Už do prestávky viedol 4:0. Hancko dal druhý gól v 31. minúte po narážačke s Oussamom Idrissim, keď predtým preukázal výbornú schopnosť udržať si loptu i v prehustenom priestore na hranici šestnástky.

Zdroje informácií: TASR, futbalovysvet.sk