VIDEO Marek Hamšík ukázal, že parádne góly vie strieľať aj hlavou, Hancko skóroval pri kanonáde Feyenoordu

BRATISLAVA - Slovenskí futbalisti Marek Hamšík i Dávid Hancko sa vo štvrtkových dueloch 2. kola Európskej ligy strelecky presadili.
Dávid Hancko sa teší po strelení druhého gólu svojho tímu.
Dávid Hancko sa teší po strelení druhého gólu svojho tímu. Zdroj: TASR/AP - Peter Dejong

Hamšík vsietil úvodný gól tureckého majstra v 16. minúte. Tridsaťpäťročný stredopoliar sa presadil prvýkrát v sezóne i v kalendárnom roku 2022. Predtým rozvlnil sieť ešte v decembri 2021 v ligovom zápase s Demirsporom Adana. Proti srbskému tímu skóroval hlavičkou po centri Trezegueta.

James Rodriguez v drese Evertonu.Je späť: Kráľ strelcov z MS 2014 v Brazílii sa po roku vracia do Európy!

Egypťan následne sám pridal druhý zásah v 68. minúte. Trabzonspor získal v H-skupine prvé body. Belehradčania dokázali aj v oslabení znížiť, no Veljko Nikolič iba upravil skóre. Hamšík bol na ihrisku do 61. minúty.

Skóroval aj Hancko

Feyenoord sa rehabilitoval za prehru 2:4 v F-skupine na pôde Lazia Rím a rakúskemu mužstvu nedal šancu. Už do prestávky viedol 4:0. Hancko dal druhý gól v 31. minúte po narážačke s Oussamom Idrissim, keď predtým preukázal výbornú schopnosť udržať si loptu i v prehustenom priestore na hranici šestnástky.

Dávid Hancko a Alireza Jahanbakhsh oslavujú gól Feyernoordu.
Dávid Hancko a Alireza Jahanbakhsh oslavujú gól Feyernoordu. Zdroj: TASR/AP - Peter Dejong
Zdroje informácií: TASR, futbalovysvet.sk