Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Kde ukončí Neymar svoju kariéru?

Brazílsky talent by síce vzhľadom k svojmu veku podobné otázky vôbec riešiť nemusel, ale napriek tomu má vo veci o svojej budúcnosti jasno.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Brazílsky talent by síce vzhľadom k svojmu veku podobné otázky vôbec riešiť nemusel, ale napriek tomu má vo veci o svojej budúcnosti jasno. Nevadí mu hrať v Brazílii aj za iné kluby, ale iba v Santose bude chcieť ukončiť svoju kariéru.

Talentovaný Neymar svoju kariéru začal práve v Santose a rád by ju tam tiež ukončil. V úlohe veľkého talentu prestúpil z rodnej Brazílie do Barcelony a chcel by oslniť Európu po boku Lionela Messiho. Ich spolupráca ale zatiaľ neprináša očakávané ovocie. Ako 22-ročný síce koniec kariéry riešiť nemusí, ale má jasno - chce skončiť v Santose.

"Toto je niečo, o čom som v poslednej dobe premýšľal. Nevadí mi hrať v Brazílii za iný klub, naopak si to budem užívať, ak k tomu dôjde. Nebol by problém preštudovať nejakú konkrétnu ponuku z domova. Môžem hrať za klub v Sao Paule, Rio de Janeiro, alebo v ktoromkoľvek inom meste. Jedna vec je istá - posledné zápasy chcem odohrať v drese klubu, ktorý ma vychoval a ktorý milujem."

A prečo vlastne brazílsky talent opustil svoj ​​domov a vydal sa do Európy? "Hlavným dôvodom neboli peniaze. Tie nikdy neboli na prvom mieste pri mojom rozhodovaní. Chcel som jednoducho žiť sen každého futbalistu bez rozdielu národnosti. Túžil som po Lige majstrov a ďalších skvelých šanciach, ktoré európsky futbal poskytuje. Chcel som rásť, zlepšovať sa po boku tých najlepších, učiť sa nový jazyk a spoznávať novú kultúru. Preto som prišiel na európsky kontinent," dodáva jeden z najsledovanejších hráčov vo svete futbalu.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: fourfourtwo.com

Diskusia

Podobné články