Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Slovensko bude reprezentovať Angličan! Korene má v Humennom

BRIGHTON - Dres slovenskej futbalovej reprezentácie bude obliekať Angličan pôsobiaci v Brightone.
Casey Shann bude reprezentovať SR.
Zdroj: instagram @caseyshannn
Zdieľajte:

V nominácii Stanislava Maceka slovenskej futbalovej reprezentácie do 19 rokov na dva priateľské zápasy proti Maďarsku figuruje aj Angličan Casey Shann.

Kto je Casey Shann?

„Volám sa Casey Shann, mám 18 rokov a vyrastal som v londýnskej časti Enfield. Slovensko som po prvýkrát navštívil, keď som mal iba 1 rok a odvtedy sa každé leto vraciam do rodného mesta mojej mamy - Humenného. Viem hovoriť po slovensky, no nie až tak plynule, akoby som chcel. S počúvaním a porozumením slovenského jazyka som ale na tom oveľa lepšie,” predstavil sa Shann fanúšikom pre šport.sk.

Prečítajte si aj

Futbalisti Slovana na tréningu pred súbojom s Mostarom.VIDEO Weiss v horúcom Mostare očakáva náročného súpera: Určite nebudeme hrať na remízu!

Casey Shann má mamu Slovenku, z Humenného a otca z Jamajky. Rozhodol sa, že chce reprezentovať práve rodnú krajinu svojej matky. Cieľom je v budúcnosti obliecť aj seniorský reprezentačný dres.

„Možnosť reprezentovať Slovensko znamená pre mňa veľmi veľa. Slovenským fanúšikom chcem ukázať, že som prišiel, aby som národnému tímu pomohol k úspechom. Výkony slovenskej futbalovej reprezentácie som pozorne sledoval na ME a aj MS. Mojím cieľom je určite stať sa v budúcnosti súčasťou práve seniorskej reprezentácie," netají svoje ambície Casey Shann.

Krajný obranca je od januára oficiálne hráčom anglického Brightonu, kam prišiel z akadémie Sutton United. 18-ročný futbalista netají, že miluje tradičné slovenské jedlá. „Milujem babkine pirohy a jej vyprážaný syr. Slovensko považujem za svoj druhý domov,” vyznal sa.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: šport.sk

Diskusia

Podobné články