Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Vypálil pyrotechnickú raketu medzi divákov: Maďarská polícia vypátrala a obvinila slovenského mladíka

BUDAPEŠŤ - Vyšetrovatelia polície IX. budapeštianskeho obvodu vypátrali a vypočuli občana SR, ktorý počas júlového zápasu 2. predkola futbalovej Ligy majstrov Ferencváros Budapešť - ŠK Slovan Bratislava vystrelil pyrotechnickú raketu.
Fanúšikovia Ferencvárosu Budapešť povzbudzujú so svetlicami.
Zdroj: TASR - Martin Baumann
Zdieľajte:

Tá dopadla medzi divákov stojacich pri terase na budapeštianskom štadióne Groupama Arena, nikto sa však nezranil, uviedla v pondelok maďarská polícia na svojej webovej stránke police.hu: informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti.

Polícia ako podozrivého páchateľa identifikovala 19-ročného mladíka zo Slovenska, ktorého 11. augusta zadržala v mieste jeho pobytu v Ránsko-mošonsko-šopronskej župe.

Prečítajte si aj

Tréner Slovana Vladimír Weiss.VIDEO Náprotivok Weissa o kľúčovej penalte Slovana: Jedenástka nemala byť!

Vyšetrovatelia ho vypočuli pre podozrenie z trestného činu výtržníctva na verejnom podujatí. Podozrivý, ktorý sa obhajuje na slobode, sa k činu priznal. Vo výpovedi uviedol, že nevedel, že je to raketa, a dodal, že si myslel, že v ruke drží iba dymovnicu.

Policajti vzniesli voči mladíkovi obvinenie.

Slovan v úvodnom stretnutí 2. predkola Ligy majstrov zdolal Ferencváros 2:1. V odvetnom zápase v Bratislave mu však podľahol 1:4 a neprebojoval sa do 3. predkola Ligy majstrov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články