Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Legenda Manchestru United pred súdom: Giggs nazýval priateľku ku*vou, mlátil ju a ťahal nahú po hotelovej chodbe

LONDÝN - Legenda United Ryan Giggs čelí od pondelka pred súdom v Manchestri závažným obvineniam z domáceho násilia. Bývalý tréner waleskej futbalovej reprezentácie sa mal v rokoch 2017 až 2020 dopúšťať systematického týrania ex-priateľky. Počas procesu, ktorý by mal trvať približne dva týždne, už zazneli detaily ohľadom toho, čo mal štyridsaťosemročný rodák z Cardiffu svojej niekdajšej partnerke všetko vykonávať.
Ryan Giggs čelí závažnému obvineniu.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Počas utorkového vypočutia sa prehrávala 105-minútová nahrávka policajného výsluchu Giggsovej bývalej partnerky Kate Grevilleovej. Muži zákona ženu vypočúvali v roku 2020 po tom, čo policajti Giggsa zadržali kvôli obvineniu z napadnutia Grevilleovej a jej sestry Emmy.

Pri výsluchu zaznelo, že mal bývalý futbalista ženu dvakrát vyhodiť nahú na hotelovú chodbu a vláčiť ju po zemi. Dôvodom bola hádka ohľadom Giggsovej údajnej nevery. Žena potom mala na chodbe stráviť nahá približne 10 minút.

Futbalista mal svoju bývalú manželku tiež kopať do chrbta a hodiť po nej laptop, ktorý ju trafil do hlavy. Aj Giggs mal Grevilleovú podozrievať z nevery, počas hádok jej často nadával, okrem iného ju nazýval „kur*ou“.

V roku 2020 počas záverečného incidentu v ich vzťahu mal Giggs manželku udrieť hlavou do tváre. Ešte predtým ju ale niekoľkokrát vydieral. Keď Grevillová odmietala s Giggsom komunikovať, mal sa jej cez e-mailovú poštu vyhrážať rozoslaním jej erotických fotografií priateľom.

Giggs všetky obvinenia odmieta. Aféra ho však stála miesto trénera waleskej futbalovej reprezentácie. Tím dočasne prevzal Robert Page, ktorý s ním vybojoval po 64 rokoch účasť na majstrovstvách sveta. Tento rok v júni Giggs oficiálne z pozície trénera odstúpil.

Giggs je jednou z najslávnejších postáv histórie Manchestru United. Za "Červených diablov" hral 23 rokov, stal sa s nimi trinásťkrát anglickým šampiónom a dvakrát triumfoval v Lige majstrov. V reprezentácii nastúpil k 64 zápasom.

 
Zdieľajte:
Zdroje informácií: Futbalovýsvet.sk, sport.cz

Diskusia

Podobné články