Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Kocian otvorene o situácii s Kyziridisom: Silná káva! Alibista a egoista, kam má namierené?

ZLATÉ MORAVCE - Ján Kocian otvorene prehovoril ako vznikol problém s Alexandrosom Kyziridisom. Kam má hviezda Zlatých Moraviec namierené?
Tréner Zlatých Moraviec Ján Kocian.
Zdroj: TASR - Henrich Mišovič
Zdieľajte:

Grék Alexandros Kyziridis patril k lídrom Zlatých Moraviec. V klube odohral dve sezóny, z pozície krídelníka nastrieľal 15 gólov a v januári mu ViOn ponúkol predĺženie zmluvy. Kyziridis prikývol, podpísal kontrakt do leta 2023.

Všetko vyzeralo idylicky. Až prišla ponuka z Maďarska a Kyziridisove zajačie úmysly. „Prišiel za mnou, že už za ViOn nebude hrať, lebo má ponuku z Maďarska a chce odísť. Dal som mu ultimátum, aby si to rozmyslel. Nestalo sa a trval na tom, že má v pláne ísť preč," otvorene hovoril tréner Ján Kocian pre Nový Čas.

Mladí hráči pozerajú len na peniaze, sú to alibisti a egoisti

Letné prestupové obdobie je stále otvorené a tak sa transfer Kyziridosa do Maďarska pravdepodobne podarí zrealizovať. V Zlatých Moravciach ale sú oprávnené znechutení prístupom mladého futbalistu. Ponúkli mu skvelé podmienky a priestor pre rast, pred niekoľkými mesiacmi podpísali novú zmluvu.

Prečítajte si aj

Tréner Zlatých Moraviec Ján Kocian.VIDEO Kocian po trápení ViOnu v kabíne musel zvýšiť hlas: U mňa skončil, nikto ma nebude vydierať!

„Ak sú v hre väčšie peniaze, tak túto generáciu hráčov nezaujíma to, akú šancu a možnosti im klub poskytuje. Sú to vyložene alibisti alebo egoisti a pozerajú sa len sami na seba," myslí si bývalý reprezentačný tréner.

Podľa Kociana zlom s Kyziridisom nastal v treťom ligovom kole. Mladého Gréka poslal do hry v druhom polčase a jeho výkon sa mu nepozdával. „Už bol rozhodnutý, že chce odísť. Musel preto trénovať individuálne. Načo mi je taký hráč, ktorý nechce hrať za klub? Dosiahol svoje. Je to však určitý spôsob vydierania - buď ma pustíte, alebo nebudem hrať. To je silná káva," netají Kocian znechutenie.

Kyziridis na odchode do maďarského Debrecenu

Kyziridis má namierené do maďarského Debrecenu. Vedenie Zlatých Moraviec, pochopiteľne, nechce mať v kádri hráča, ktorý za klub hrať nechce. A tak dal ViOn Grékovi povolenie na lekársku prehliadku v Debrecene. Ak sa kluby dohodnú finančne, Kyziridisovi nič nebráni v prestupe do Maďarska.

„Uvidíme, ako zareaguje maďarská strana. Hráč je stále pod zmluvou, takže musí prísť s nejakou finančnou ponukou. Myslím si, že to dospeje k dohode a Kyzi odíde. Ak by u nás ostal, bolo by to pre neho dosť náročné. Klub ani ja sa nedáme vydierať," dodal rázne Ján Kocian.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Nový Čas

Diskusia

Podobné články