Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Český hokejista spolumajiteľom anglického klubu: Možnosť, ktorá sa nenaskytne každý deň

PLYMOUTH - Český hokejista Ondřej Palát sa stal jedným z majiteľov anglického futbalového klubu Plymouth Argyle FC.
Tréning (Ilustračné foto).
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Do majetkových štruktúr klubu z tretej najvyššej súťaže vstúpil v pozícii spoluvlastníka americkej investičnej spoločnosti, v ktorej figuruje s ďalším hokejistom Švédom Victorom Hedmanom. "Tento krok vnímam ako dobrú príležitosť. Možnosť vstúpiť do anglického klubu sa nenaskytá každý deň," uviedol Palát pre sport.cz.

Spoločnosť, v ktorej figurujú už bývalí spoluhráči z klubu Tampa Bay Lightning (Palát nedávno zamieril do New Jersey), kúpila 20-percentný podiel za 4 milióny libier (približne 4,7 milióna eur).

Prečítajte si aj

Bývalý reprezentant Lotyšska Andrejs Rubins.Futbalový svet v slzách: Zomrel mladý exreprezentant s viac ako 100 štartmi v národnom tíme

"Vstup do tohto futbalového klubu je rozhodnutie celej našej investičnej skupiny, ale ja ako futbalový fanúšik mám z toho veľkú radosť. Absolvovali sme veľa online mítingov a bol som nadšený z osobného prístupu majiteľov a manažérov klubu. Oni zase oceňovali naše športové cítenie a úspechy, ktoré sme s Victorom dosiahli," poznamenal 31-ročný krídelník, ktorý v rokoch 2020 a 2021 dvakrát získal s Tampou Bay Stanleyho pohár. "Nie je to masívna investícia, ale určite to bude zaujímavé. Ja osobne sa na žiadnych strategických rozhodnutiach nebudem podieľať a úplne mi postačí úloha fanúšika," priznal Palát pre sport.cz.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články