Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Zmena v Anglicku: V Premier League sa už nebude kľačať na kolene pred každým zápasom

LONDÝN - Futbalisti anglickej Premier League už nebudú kľačať na jednom kolene pred každým zápasom nadchádzajúcej sezóny.
Glen Kamara v pokľaku pred začiatkom zápasu.
Zdroj: TASR/AP - Petr David Josek
Zdieľajte:

Kapitáni jednotlivých tímov sa spoločne dohodli, že toto gesto na vyjadrenie boja proti rasizmu a diskriminácii preukážu len pri špeciálnych príležitostiach.

"Rozhodli sme, že si vyberieme kľúčové momenty, v ktorých počas sezóny pokľakneme. Chceme tak zdôrazniť náš spoločný postoj proti všetkým formám rasizmu. Naďalej ostávame absolútne odovzdaní odstráneniu rasových predsudkov," citovala DPA zo spoločného vyhlásenia kapitánov.

Prečítajte si aj

Youssufa Moukoko, Dortmund U-19.Šokovaný Dortmund hľadá posilu do útoku: Nechať všetko na ramenách 17-ročného Youssoufa by bolo priveľa

Gesto prišlo v júni 2020 na vyjadrenie podpory kampane Black Lives Matter. V ročníku 2022/23 ho diváci uvidia len pred stretnutiami úvodného a záverečného kola, počas vybraných duelov v októbri a marci a 26. decembra na tzv. "Boxing Day". Futbalisti pokľaknú aj vo finále Anglického a ligového pohára.

Bristol City a Swansea z nižšej Championship navyše oznámili, že ich hráči v prebiehajúcej sezóne nepokľaknú vôbec. Odôvodnili to oslabením hodnoty, ktoré gesto zvyklo predstavovať. Vedenie druhej najvyššej anglickej súťaže necháva toto rozhodnutie na každom hráčovi individuálne.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články