Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Mastná pokuta aj čiastočne uzavretý štadión: Slovan spoznal trest od UEFA za správanie fanúšikov v Lige majstrov

NYON - Disciplinárna komisia Európskej futbalovej únie (UEFA) potrestala ŠK Slovan Bratislava za správanie jeho fanúšikov počas prvého zápasu 2. predkola Ligy majstrov na ihrisku Ferencvárosu Budapešť.
Fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava.
Fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava. Zdroj: TASR - Martin Baumann
Zdieľajte:

Slovenský klub musí zaplatiť pokutu 40.000 eur a čiastočne mu uzavreli štadión (celý sektor C) pre najbližší domáci zápas v európskych súťažiach.

Slovan potrestali za rasistické správanie jeho priaznivcov. Na najbližšom domácom zápase musí Slovan do uzavretého sektora umiestniť transparent s logom UEFA a nápisom #NoToRacism (Nie rasizmu).

Prečítajte si aj

Fanúšikovia Slovana počas súboja v Budapešti.Maďarské médium kritizuje usporiadateľov Slovana: Správali sa k fanúšikom ako k zvieratám, v 21. storočí nevídané!

UEFA tiež zakázala predávať lístky priaznivcom Slovana na najbližší zápas na ihrisku súpera, na duel 3. predkola Európskej ligy na pôde Olympiakosu Pireus sa tak fanúšikovia "belasých" nedostanú. Zákaz predaja vstupeniek je navyše platný na dobu dvoch rokov, ale podmienečne. Slovan musí zaplatiť aj 25.000 eur za vhadzovanie predmetov a 13.000 eur za použitie pyrotechniky.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články