Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO Ich sila na MS v Katare výrazne vzrastie: Africký zástupca naturalizoval päticu reprezentantov

AKKRA - Futbalista Iňaki Williams z Athletica Bilbao oznámil, že nebude ďalej k dispozícii trénerovi španielskej reprezentácie Luisovi Enriquemu. Vo videu na Twitteri oznámil, že chce hrať za Ghanu.
Futbalisti Ghany budú na MS ešte silnejší.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Ghanská futbalová federácia (GFA) v stredu oznámila, že okrem Williamsa zmenili národnosť ďalší štyria futbalisti, aby mohli reprezentovať africkú krajinu na MS.

Williams sa narodil ghanským rodičom, ktorí emigrovali cez saharskú púšť do Španielska. Iňaki vyrástol spolu s bratom Nicom v Baskicku a v roku 2016 odohral prípravný zápas za Španielsko pod vedením Vicenteho del Bosqueho. Keďže išlo len o prípravný duel, môže reprezentovať Ghanu na šampionáte.

Prečítajte si aj

Ilustraćné foto, väzenie.Podozrivý zo znásilnenia: Polícia zadržala kandidáta na účasť na MS 2022 v Katare

Ghanu posilnilo aj ďalšie kvarteto

Rovnaké rozhodnutie urobili obranca Brightonu Tariq Lamptey, ktorý hral v anglickej reprezentácii do 21 rokov, dvojica z Hamburgu Stephan Ambrosius a Ransford-Yeboah Konigsdorffer, ktorí reprezentovali Nemecko do 21 rokov a útočník Patric Pfeiffer z Darmstadtu.

GFA v stredu oznámila, že so všetkými piatimi futbalistami a aj s ich rodičmi dlho rokovala. Ghana sa kvalifikovala na MS po štvrtý raz a prvýkrát od roku 2014. Postup si vybojovala v marcovej baráži, v ktorej vyradila Nigériu. Zverenci trénera Otta Adda budú hrať na MS 2022 v skupine s Portugalskom, Kórejskou republikou a Uruguajom.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články