Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Trénerka šokovala spoveďou po 35 rokoch: Znásilnili ma traja muži z holandského futbalu!

AMSTERDAM - Holandská futbalová trénerka Vera Pauwová tvrdí, že ju pred 35 rokmi ako mladú hráčku znásilnili.
Ilustračný záber lopty.
Zdroj: TASR - ilustračná
Zdieľajte:

Obvinenia vzniesla voči bývalým zamestnancom Holandskej futbalovej federácie (KNVB). Informovala o tom na svojom Twitteri.

Pauwová v súčasnosti trénuje ženskú reprezentáciu Írska a ako napísala, znásilniť ju mali traja muži. "Všetci traja muži boli v tom čase zamestnaní v holandskom futbale," uviedla dnes 59-ročná žena. Vo vyhlásení tiež obvinila federáciu, že sa snažili zvyšovať jej utrpenie tým, že odmietali začať komplexné vyšetrovanie. KNVB priznala, že nereagovala dostatočne rýchlo, keď ju Pauwová prvýkrát oboznámila s obvineniami a dopustila sa chýb, ale uviedla, že prípad postúpila nezávislému vyšetrovateľovi. To aj trénerka požadovala.

Írska futbalová asociácia (FIA) vyjadrila Holanďanke podporu: "FAI poskytla svoju plnú podporu trénerke tímu žien v tomto ťažkom období jej života, pretože robí veľmi odvážne odhalenia o svojej minulosti. Vera sa už nejaký čas zaoberá touto záležitosťou s vedúcimi predstaviteľmi asociácie a FAI jej ponúkla všetku podporu, ktorú môže potrebovať na osobnej a profesionálnej úrovni. FAI si je absolútne vedomá toho, aký dopad budú mať tieto odhalenia na Verinu pohodu, ale uistila ju o nepretržitej plnej podpore predstavenstva a všetkých jej kolegov v asociácii. FAI nebude túto záležitosť ďalej komentovať a žiada médiá, aby v tejto veľmi ťažkej dobe rešpektovali Verino súkromie."

Prečítajte si aj

Škriniar sa objíma s Hakimim.VIDEO Inter Miláno ulovil ďalšiu posilu: Nemal som o prestupe najmenšie pochybnosti

Pauwová tiež napísala, že jej udalosť spred 35 rokov navždy poznačila: "Niektorí ľudia by radšej mlčali o mojich znásilneniach a sexuálnych útokoch, než aby mi ponúkli podporu, ktorú potrebujem na otvorenie tohto príbehu. Ale už nemôžem byť ticho. Verte mi, môj príbeh je veľmi skutočný a veľmi pravdivý. Viem, že toto priznanie verejnosti na mňa vrhne pozornosť spôsobom, akú som nikdy predtým nezažila, ale tiež dúfam, že ostatní mladí futbalisti a tréneri, ktorí boli vystavení niečomu takému ako znásilnenie a zneužívanie, sa teraz budú cítiť dosť odvážne, aby zdieľali svoje príbehy."

KNVB uviedla, že bola šokovaná Pauwovej vyhlásením a uznala, že jej reakcia bola neprijateľná. "V dôsledku toho sme sa spoločne rozhodli spustiť vyšetrovanie. Vera chcela, aby ho vykonala nezávislá výskumná agentúra, ktorá sa špecializuje na sociálnu bezpečnosť," informovalo vedenie KNVB.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články