Infarktové závery veľkých šlágrov

V dnešných megabitkách padali góly v samom závere.

Španielski futbaloví reprezentanti, ktorí sú súperom Slovenska v kvalifikácii EURO 2016, prehrali v prípravnom zápase vo Vigu s Nemeckom 0:1. O triumfe úradujúcich svetových šampiónov rozhodol v 89. minúte strelou z diaľky stredopoliar Realu Madrid Tony Kroos. V atraktívnom súboji dvoch posledných majstrov sveta v hustom daždi nastúpili oba tímy bez viacerých opôr.

V španielskom útoku dostal príležitosť Nolito, ktorý štadión Balaidos dôverne pozná z pôsobenia v Celte Vigo. Nemcom chýbali Jerome Boateng, Manuel Neuer, Mats Hummels, Marco Reus, Andreas Schürrle a Bastian Schweinsteiger, v 23. minúte musel ísť pre zranenie dolu z ihriska Thomas Müller.

V prvom polčase spálil najväčšiu šancu Mario Götze, ktorého strelu Iker Casillas reflexívne vyrazil. V druhom dejstve si Španieli vytvorili tlak, no nepodarilo sa im streliť gól. Po Nolitovej strele k žrdi z priameho kopu sa vyznamenal Ron-Robert Zieler, ktorý si poradil aj s pokusom striedajúceho Pedra Rodrigueza. V závere udrelo na druhej strane, keď Kroos strelou z diaľky zaskočil náhradného brankára Casillu.

Španielsko - Nemecko 0:1 (0:0)

Gól: 89. Kroos. ŽK: Garcia (Šp.)

Španielsko: Casillas (78. Casilla) – Azpilicueta, Pique (46. Albiol), Ramos (46. Bartra), Bernat - García (70. Callejon), Busquets (46. Camacho), Bruno – Nolito (79. Pedro), Morata, Isco

Nemecko: Zieler – Höwedes, Mustafi, Rüdiger – Rudy, Khedira (90.+3. Bender) - Kroos, Durm – Müller (23. Bellarabi), Götze (84. Kruse), Volland

Futbalisti Portugalska triumfovali v utorňajšom prípravnom medzištátnom zápase nad Argentínou 1:0. Jediný gól stretnutia padol v 91. minúte, keď sa presadil Raphael Guerreiro. Od úvodného výkopu nastúpil aj portugalský topkanonier Cristiano Ronaldo proti argentínskemu Lionelovi Messimu, obaja však na Old Trafford odohrali len prvý polčas.

Portugalsko - Argentína 1:0 (0:0)

Gól: 90.+1 Guerreiro

Ostatné výsledky prípravných zápasov:

Japonsko – Austrália 2:1, Thajsko - Nový Zéland 2:0, Čína - Honduras 0:0, Irán - Kórejská republika 1:0, Slovinsko - Kolumbia 0:1, Grécko - Srbsko 0:2, Rakúsko - Brazília 1:2, Estónsko - Jordánsko 1:0, Rumunsko - Dánsko 2:0, Maďarsko - Rusko 1:2, Poľsko - Švajčiarsko 2:2, Írsko - USA 4:1, Taliansko - Albánsko 1:0, Bielorusko - Mexiko 3:2, Ukrajina - Litva 0:0, Francúzsko - Švédsko 1:0, Škótsko - Anglicko 1:3