VIDEO Maďari potupili Anglicko totálnym debaklom aj na domácej pôde

BRATISLAVA - Futbalisti Maďarska dokázali v Lige národov prekvapujúco zdolať Angličanov aj druhýkrát v priebehu mesiaca.
Zdroj: 42680

Maďarov poslal do vedenia Roland Sallai. V 16. min sa k nemu odrazila lopta v šestnástke po priamom kope a z voleja ju nekompromisne poslal do siete. Angličanov inkasovaný gól nezobudil a zlepšený výkon nepredviedli ani po zmene strán. Naopak, v 70. min pridal Sallai druhý gól po aktivite Martina Ádáma, ktorý prišiel na ihrisko iba dve minúty predtým. Potom si domáci konečne vypracovali prvú veľkú šancu, Kane v 77. min trafil konštrukciu brány. Maďari ani za stavu 2:0 nezačali brániť a odmenou im bol tretí gól. V 80. min si z druhej vlny nabehol Zsolt Nagy, dostal spätnú prihrávku na hranicu šestnástky a jeho exportná strela k žrdi rozvlnila sieť. Najvyššiu domácu prehru Angličanov od roku 1928 podčiarkol štvrtým gólom Dániel Gazdag v 89. min.

Výbuch Talianska

Ťažkú prehru utrpeli aj úradujúci majstri Európy, ktorí prehrali v Nemecku 2:5. Domáci viedli v Mönchengladbachu už 5:0, keď si dva góly v priebehu dvoch minút pripísal Timo Werner. Taliani v závere iba zmiernili prehru.

Dramatický záver malo stretnutie 4. skupiny A-divízie Holandsko - Wales. Najprv Gareth Bale v druhej minúte nadstavenia vyrovnal z penalty na 2:2, no Memphis Depay zariadil o minútu na to tri body pre "oranjes." Holanďania vedú skupinu o tri body pred Belgičanmi, ktorí zvíťazili v Poľsku 1:0.

Hráči Arménska prehrali v stretnutí 4. kola 1. skupiny B-divízie Ligy národov doma so Škótskom 1:4. Ostrovania tak dokázali svojho súpera zdolať v oboch zápasoch v skupine. Skupinu vedú Ukrajinci, ktorí uhrali v Lodži remízu 1:1 s Írmi a zostávajú bez prehy.

3. skupina A-divízie:

Anglicko - Maďarsko 0:4 (0:1)
Góly: 16. a 70. Sallai, 80. Nagy, 89. Gazdag, ČK: 82. Stones (Angl.) po 2. ŽK

Nemecko - Taliansko 5:2 (2:0)
Góly: 68. a 69. Werner, 10. Kimmich, 45.+4. Gündogan (z 11 m), 51. Müller - 78. Gnonto, 90.+4 Bastoni

Holandsko - Wales 3:2 (2:1)
Góly: 17. Lang, 23. Gakpo, 90.+3. Depay - 26. Johnson, 90.+2 Bale (z 11 m)

Arménsko - Škótsko 1:4 (1:2)
Góly: 6. Bičachčjan - 14. a 45.+1. Armstrong, 50. McGinn, 54. Adams, ČK: 44. Hovhannisjan (Arm.) po 2. ŽK