Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO Fanúšikovia od polície schytali slzák: UEFA vysvetlila príčinu chaosu pred finále Ligy majstrov!

PARÍŽ - Francúzska polícia zadržala v súvislosti s finálovým duelom futbalovej Ligy majstrov v Paríži celkovo 68 osôb. Miestne úrady evidujú 238 ľahko zranených. Rekordný štrnásty titul v najprestížnejšej klubovej súťaži v Európe si pripísal Real Madrid po triumfe nad FC Liverpool 1:0.
Fanúšik lezie cez plot pred finále Ligy majstrov.
Fanúšik lezie cez plot pred finále Ligy majstrov. Zdroj: TASR/AP - Christophe Ena
Zdieľajte:

Falošné lístky zablokovali turnikety

Finále sprevádzal chaos a nepokoje pri vstupe fanúšikov na štadión, čo spôsobilo oneskorenie úvodného výkopu o 36 minút. Podľa polície narušilo plynulý príchod divákov na Stade de France množstvo priaznivcov bez platných vstupeniek. Európska futbalová únia (UEFA) neskôr vysvetlila, že "turnikety pri sektore Liverpoolu zablokovali tisíce fanúšikov s falošnými lístkami." Prístroje prestali pracovať a pred bránami sa tvorili dlhé rady divákov, informovala agentúra DPA.

Tlačiaci sa fanúšikovia pred vstupnou bránou.
Tlačiaci sa fanúšikovia pred vstupnou bránou. Zdroj: TASR/AP - Christophe Ena

Polícia použila aj slzotvorný plyn

Viacerí priaznivci Liverpoolu sa snažili dostať na štadión aj bez vstupenky a prelomili bezpečnostné zátarasy, či sa snažili preliezť plot. UEFA potvrdila, že francúzska polícia na upokojenie situácie musela použiť aj slzotvorný plyn. "Udalosťami sa budeme zaoberať v spolupráci s francúzskou políciou, úradmi i Francúzskou futbalovou federáciou," uviedla UEFA v noci po stretnutí. O dôsledné vyšetrenie incidentov požiadali aj predstavitelia FC Liverpool, ktorým sa nepáčil spôsob zaobchádzania s ich priaznivcami a označili to za neakceptovateľné.

Chaos a násilie

Podľa agentúry AFP sa mnoho divákov nedostalo na svoje miesta na tribúnach včas. Francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin neskôr na sociálnej sieti upozornil, že tisíce fanúšikov z Británie bez platných lístkov alebo s falošnými vstupenkami sa snažilo dostať na štadión a niektorí z nich sa správali násilne k usporiadateľom. V nasadení bolo celkovo asi 7000 príslušníkov polície, do francúzskej metropoly malo bez vstupeniek pricestovať približne 30 až 40-tisíc priaznivcov FC Liverpool. Oba fanúšikovské tábory finalistov dostali k dispozícii po 20.000 lístkov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články