Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Zlatan Ibrahimovič po zisku titulu so šokujúcim priznaním: Nikdy som tak netrpel

PARÍŽ - Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič vo štvrtok prezradil, že pretrpel polroka bezsenných nocí pre bolestivé koleno, aby splnil svoj sľub AC Miláno a aby pomohol klubu k prvému titulu po jedenástich rokoch.
Zlatan Ibrahimovič s trofejou oslavuje majstrovský titul AC Miláno.
Zlatan Ibrahimovič s trofejou oslavuje majstrovský titul AC Miláno. Zdroj: TASR/AP - Michele Nucci
Zdieľajte:

Štyridsaťročný útočník to uviedol po tom, ako v stredu absolvoval rekonštrukciu predného skríženého väzu v ľavom kolene. Bude pauzovať sedem až osem mesiacov. "Uplynulých šesť mesiacov som hral bez skríženého väzu v kolene. Pol roka opuchnuté koleno, za ten čas som potreboval viac ako 20 injekcií. Raz za týždeň mi museli odstraňovať vodu z kolena, každý deň som bral lieky proti bolesti. Pre bolesť som takmer nespal. Nikdy som tak netrpel na ihrisku či mimo neho," napísal 40-ročný útočník na sociálnych sieťach.

Prečítajte si aj

Marek Hamšík klubovú kariéru nechce ukončiť doma.Marek Hamšík o plánovanom rozlúčkovom zápase aj ukončení klubovej kariéry

V hlave mal jediný cieľ

Ibrahimovič podstúpil v júni 2021 operáciu toho istého kolena, ktorá ho pripravila o preložené EURO 2020. V uplynulej sezóne mal problémy aj s achilovkou: "V hlave som mal len jeden cieľ, spraviť z mojich spoluhráčov a trénera šampiónov Talianska, pretože som im to sľúbil. Teraz mám nový predný skrížený väz a ďalšiu trofej."

Zlatan Ibrahimovič pije z majstrovskej trofeje.
Zlatan Ibrahimovič pije z majstrovskej trofeje. Zdroj: TASR/AP - Michele Nucci

Ibrahimovič po nedeľňajšom triumfe nad Sassuolom (3:0), ktorý spečatil prvý titul AC Miláno po jedenástich rokoch, uviedol, že najprv zhodnotí svoj fyzický stav a až potom sa rozhodne, či bude pokračovať v kariére.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články