Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO K ohavnému činu sa priznal: Aký trest dostane za týranie svojej mačky?

LONDÝN - Francúzsky futbalista Kurt Zouma sa v utorok priznal, že kopol a udrel svoju mačku. Incident zachytil na videu jeho mladší brat Yoan a neskôr sa objavilo na sociálnych sieťach.
Kurt Zouma sa priznal.
Kurt Zouma sa priznal. Zdroj: TASR/AP - Alberto Pezzali
Zdieľajte:

Dvadsaťsedemročný obranca West Hamu čelil na londýnskom súde trom previneniam voči zákonu o ochrane zvierat. Priznal sa k dvom bodom obžaloby za spôsobenie zbytočného utrpenia chránenému zvieraťu, pričom ďalšie obvinenie bolo zamietnuté. Súd mu vynesie trest 1. júna.

Prečítajte si aj

Kurt Zouma v drese West Hamu oslavuje gól.VIDEO Týral mačky, teraz mu hrozí vyhadzov z reprezentácie: Opora West Hamu v obrovských problémoch!

Prokurátor Hazel Stevens uviedol, že mačka podľa Zoumu poškodila stoličku, na čo do nej kopol. Stevens na súde uviedol, že futbalistu bolo počuť ako vraví: "Prisahám, že ju zabijem". Yoan Zouma sa priznal k napomáhaniu či navádzaniu k spáchaniu trestného činu. Už vo februári ho za incident suspendoval jeho klub Dagenham, ktorý pôsobí v piatej lige.

Kráľovská spoločnosť pre prevenciu týrania zvierat si po incidente vzala do starostlivosti obe mačky Kurta Zoumu. West Ham potrestal futbalistu pokutou vo výške dvojtýždňového platu, no nevyradil ho zo zostavy. Zouma však prišiel o sponzorskú zmluvu s firmou Adidas. Informovala agentúra dpa.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články