Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Vedenie Premier League odsúhlasilo predaj FC Chelsea Londýn za viac ako 4 miliardy

LONDÝN - Vedenie anglickej futbalovej Premier League odsúhlasilo predaj londýnskej Chelsea konzorciu vedenému americkým investorom Toddom Boehlym v hodnote 4,25 miliardy libier. V utorok o tom informovala vysielacia spoločnosť BBC.
Chelsea po zmrazení majetku Abramoviča čakajú ťažké časy.
Zdroj: TASR/AP - Kirsty Wigglesworth
Zdieľajte:

Liga uviedla, že konzorcium prešlo jej testom majiteľov a riaditeľov. Klub išiel do predaja predtým, ako sa dostal jeho terajší vlastník Roman Abramovič na sankčný zoznam pre jeho prepojenie na ruského prezidenta Vladimira Putina. Predaj Chelsea stále podlieha vydaniu povolenia od britskej vlády a až potom sa dotiahnu záverečné fázy transakcie. Vláda nechce, aby Abramovič z predaja profitoval. Terajší majiteľ poprel, že žiada o vyplatenie svojej pôžičky klubu vo výške 1,5 miliardy libier.

Prečítajte si aj

Pep Guardiola s majstrovskou trofejou.VIDEO Guardiola po zisku majstrovskej trofeje: Prehrávať v kľúčovom zápase o titul bol môj plán

O klub prejavilo záujem viacero investorov, no vedenie Chelsea v máji súhlasilo s predajom Boehlyovmu konzorciu. Ten ho síce vedie, ale majoritný podiel akcií by po predaji mala vlastniť kalifornská spoločnosť Clearlake Capital. Medzi ďalšími akcionármi sú americký miliardár Mark Walter, ktorý spolu s Boehlym vlastní LA Dodgers, či Švajčiar Hansjörg Wyss.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články